آموزش فرهنگ ترافیکی در شیراز مد نظر قرار گیرد

به گزارش خبرنگار مهر، رضا محمدیان عصر دوشنبه در صحن علنی شورای شهر شیراز، گفت: متاسفانه معضل ترافیک مردم شهر را کلافه کرده این در حالی است که بخش قابل توجهی از ترافیک سنگین موجود به عدم رعایت اخلاق و فرهنگ ترافیکی برخی افراد بر می گردد.

وی ادامه داد: در این راستا شهرداری می بایستی نسبت به ترویج فرهنگ و اخلاق ترافیکی به طرق مختلف خصوصاً موارد تحت امر خود مثل ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی اقدام کند ضمن آنکه می بایستی همکاری بیشتر پلیس راهنمایی رانندگی به جهت اعمال قانون و کنترل بیشتر معابر مرکزی شهر جلب گردد.

عضو شورای شهر شیراز تصریح کرد: ضمناً پیشنهاد می شود با توجه به بهره برداری کامل خط یک مترو تا پایان سال بازبینی لازم در خطوط اتوبوسرانی که ضروری به نظر می رسد می بایستی در دستور کار شورا و شهرداری قرار گیرد.

محمدیان تاکید کرد: قابل ذکر است یکی از عوامل مهم ازدیاد تردد به مرکز شهر وجود مراکز درمانی و مطب های پزشکی به شکلی ناهنجار و نامتناسب است که از ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ریاست سازمان نظام پزشکی می بایستی تقاضا کرد علاوه بر عدم صدور مجوز جدید در نقاط مذکور جهت تعریف بسته های تشویقی و برنامه ریزی انتقال این مراکز درمانی و مطبهای پزشکی به نقاط پیرامون شهر البته با رعایت مسائل شهرسازی و معماری مناسب و تبدیل محور زند و فرعی های مربوطه به محور گردشگری همکاری لازم را داشته باشند.

عضو شورای شهر شیراز در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه وضعیت سگهای ولگرد در محلات شهر شیراز باعث نگرانی شده است، گفت: متاسفانه زیاد شدن سگهای ولگرد در محلات مختلف خصوصاً مناطق پیرامونی شهر شیراز موجبات بروز بیماریهای مختلف و ناامنی را برای شهروندان فراهم کرده است پیشنهاد می شود شهرداری شیراز با همکاری بخش خصوصی و با رعایت حقوق حیوانات سریعاً تدبیری برای کنترل معضل مذکور و رفع خطرات مربوطه اندیشه شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آموزش فرهنگ ترافیکی در شیراز مد نظر قرار گیرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات