برخی موسیقی‌ها را در حد و شان مشهد نمی‌دانیم/اختلاط زن و مرد و شوی مدل‌های ناهنجار ‌بعد از کنسرت/به هیچ عنوان قائل به برگزاری کنسرت در شعاع چند کیلومتری حرم رضوی نیستم

رشیدیان استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه برخی موسیقی‌ها را در حد و شان مشهد نمی‌دانیم، گفت: مسائلی که ‌در پایان کنسرت‌ها رخ دهد مانند اختلاط زن و مرد و شوی مدل‌های ناهنجار لباس و آرایش و پارتی‌های بعد از کنسرت و .. را مورد پسند شهر مشهد نمی‌دانیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، علیرضا رشیدیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری موسیقی در استان خراسان رضوی اظهار داشت: با قانون جمهوری اسلامی و مسائلی که قانون آن را مجاز دانسته موافقیم، هیچ فرقی بین جوان سبزواری و شاهرودی در برخورداری از فعالیت‌هایی که قانون آن را مجاز دانسته وجود ندارد.

وی افزود: طرفدار فساد نیستیم و با آن برخورد می‌کنیم، اما موسیقی و کنسرت را فساد نمی‌دانیم، ولی مسائلی که می‌تواند در پایان کنسرت‌ها رخ دهد مانند اختلاط زن و مرد و شوی مدل‌های ناهنجار لباس و آرایش و پارتی‌های بعد از کنسرت و .. را مورد پسند شهر مشهد نمی‌دانیم.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: برخی موسیقی‌ها را در حد و شان مشهد نمی‌دانیم، اما خراسان رضوی، خاستگاه موسیقی مقامی است موسیقی که در دل فرهنگ و تاریخ استان جا دارد، ما براساس نگاه شخص مقام معظم رهبری کشور را اداره می‌کنیم اگر می‌خواهیم ممیزی ایجاد شود باید روشن و شفاف باشد. ما از عملکرد دستگاه‌ها حمایت می‌کنیم و حامی هیچ تخلفی نیستیم، ولی باید فکری نسبت به حل و فصل این مساله اندیشیده شود.

رشیدیان با اشاره به صدور مجوز برگزاری کنسرت از سوی نهاد متولی و لغو آن از سوی دستگاه قضایی، خاطرنشان کرد: این وضعیت دوگانه اصلاً زیبنده و مناسب نیست. ما به دنبال ایجاد چالش و درگیری نیستیم، باید آسیب‌های این مسئله را در نظر بگیریم، وقتی کنسرت‌ها لغو می‌شود گروه‌های زیرزمینی موسیقی که حتی اعتقادی به ارزش‌های الهی ما ندارند رشد می‌کنند؛ پس باید بتوانیم از ظرفیت‌های قانونی که در این زمینه ایجاد شده استفاده کنیم.

وی بیان کرد: قبل از رحلت آیت الله طبسی مسئولیت شورای فرهنگ عمومی استان با بنده بود اما پس از رحلت ایشان آیت الله علم الهدی فرمودند با توجه به مشغله‌هایی که استاندار دارند مسئولیت شورای فرهنگ عمومی استان را خودشان پیگیری می‌کنند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: بنده یکبار عنوان کردم که بیایید برخی ملاحظاتی را که در عرصه کنسرت وجود دارد به صورت ضابطه در آوریم اما عده‌ای واکنش نشان دادند و روحانیون را پای این موضوع آوردند که می‌خواهند کنار حرم مطهر رضوی کنسرت برگزار کنند. در صورتی که من بارها گفته‌ام و به  آیت الله علم الهدی نیز گفته‌ام که به هیچ عنوان قائل به برگزاری کنسرت در شعاع چند کیلومتری حرم رضوی نیستم.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: وقتی کنسرت‌ها لغو می‌شود گروه‌های زیرزمینی موسیقی که حتی اعتقادی به ارزش‌های الهی و دینی ما ندارند رشد می‌کنند پس باید بتوانیم از ظرفیت‌های قانونی که در این زمینه ایجاد شده استفاده کنیم البته جلسات شورای فرهنگ عمومی در این موضوع به بن بست خورده و در مطبوعات استان نیز هجمه‌ای علیه این مسئله صورت گرفته است.

رشیدیان عنوان کرد: اگر یک دستگاه مجاز به اجرای موسیقی و قانون اجازه برگزاری موسیقی زنده را دارد و هیچ محدودیت جغرافیایی قائل نشده پس باید تکلیف روشن شود، ما انتظارمان از دستگاه‌های قضایی این است که این تکلیف را روشن کنند و محدوده جغرافیایی برای برگزاری کنسرت‌ها و نحوه موسیقی را تعیین کنند.

وی درباره مشهد 2017 عنوان کرد: سال گذشته یکی از مسائلی که در مشهد 2017 مطرح بود بحث عدم برگزاری اجلاس وزرای فرهنگ و ارشاد بود اما مشهد 2017 فراتر است و در این 52 هفته‌ای که برای مشهد فرصت پیش آمده باید معرفی ظرفیت‌های فرهنگی خود به عنوان استان و شهری که ریشه فرهنگی و تاریخی دارد و با همکاری سایر سازمان‌ها این ظرفیت را پیگیری کردیم تا فعالیت‌های فرهنگی خود را با محوریت مشهد مطرح کنند.

وی افزود: سلسله نشست‌هایی را با استانداران و سفرای کشورهای اسلامی و سفرای ایران در کشورهای اسلامی برگزار خواهیم کرد در حوزه اقدامات عمرانی 101 پروژه معماری و شهرسازی، حمل و نقل، امور عمرانی و توسعه زیرساختی از جمله این پروژه‌ها است که زیر نظر مشهد 2017 با وزرا و دیگر سازمان‌ها اجرا می‌شود و کارگروه عمران و توسعه زیرساخت‌های مشهد 2017 مطرح است.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: در مسائل علمی و فرهنگی وزارت علوم پیگیری خوبی داشته و در حوزه آموزش و پرورش، ورزش و جوانان که امیدواریم به سرانجام مناسبی برسد و مهمترین کار رسانه‌ها توجیه افکار عمومی برای این واقعه و رخداد فرهنگی است چرا که بیشترین ظرفیت را باید در مردم ایجاد کنیم.

وی در رابطه با بافت فرسوده شهر مشهد عنوان کرد: بافت فرسوده اطراف حرم و ضرورت بازسازی آن از جمله موضوعاتی است که از دهه 70 شروع شده و نشست‌هایی در این مدت برگزار شده و آستان قدس رضوی در این زمینه اعلام آمادگی کرده است که باید بافت حرم و شارستان‌های آن‌ با دیگر نقاط شهر همخوانی داشته باشد.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: به همین منظور مجموعه‎‌هایی که در سطوح معماری کشور مطرح هستند در کارگروهی به این دغدغه‌های ما خواهند پرداخت ضمن اینکه مرمت و حفظ و نگهداری بافت تاریخی مشهد و بناهای تاریخی اطراف حرم، مدارس حوزه علمیه از جمله ضرور‌ت‌های فرهنگی شهراست که باید به آنها توجه جدی شود تا حرم مطهر رضوی در محاصره هتل‌ها و پاساژها قرار نگیرد.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: در استان بیش از هزار پروژه نیمه کاره با اعتباری بالغ بر دو هزار و 700 میلیارد تومان وجود دارد، واگذاری عملیات اجرای بخشی از این پروژه‌ها به بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت خیران در این حوزه نیز پیگیری می‌شود.

رشیدیان با اشاره به مصوبات سفر استانی رئیس جمهور افزود: در خراسان رضوی 794 پروژه و 130 مصوبه در قالب سفر هیئت دولت به استان با پیشرفت فیزیکی 86.1 درصد در حال پیگیری است.

وی با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان و تامین کالاهای مورد نیاز مردم گفت: برپایی نمایشگاه‌های کالا در آستانه ماه مبارک رمضان برای تامین مایحتاج خانواده‌ها اقدام مطلوبی است، در سال جاری نیز این فرصت فراهم شده و قیمت کالاهای اساسی از جمله گوشت قرمز و سفید در سطح بازار کنترل شده و هیئت‌های بازرسی سازمان صنعت و معدن باهرگونه تخلف احتمالی برخورد خواهند کرد.

استاندار خراسان رضوی مقابله با آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق و اعتیاد را از اولویت‌های سال 95 دانست و تصریح کرد: سال گذشته 6 هزار و 600 معتاد متجاهر از سطح شهر جمع آوری شده‌اند و بیش از 5 هزار نفر نیز به مراکز ترک اعتیاد مراجعه کرده‌اند. ضمن اینکه راه اندازی مراکز ترک اعتیاد و مشاوره قبل از ازدواج، انجام اقدامات مقتضی در حوزه بهداشت و درمان، ورزش و نشاط اجتماعی و افزایش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای مقابله با معضلات اجتماعی نیز در استان پیگیری می‌شود.

رشیدیان در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در رابطه با مقابله با موضوع حاشیه نشینی عنوان کرد: علاوه بر ارائه بسته پیشنهادی حاشیه شهر مشهد برای بررسی در هیئت دولت افزایش ارائه خدمات بهداشتی و آموزشی در این مناطق نیز دنبال می‌شود از این رو یکی از  راه‌های مقابله با حاشیه نشینی بهبود شرایط زندگی و ارتقای توسعه در مناطق دورافتاده و روستاها است.

وی اظهارداشت: اقدامات دولت برای عمران شهرستان‌‎های تربت جام، باخرز، گناباد، مه ولات از جمله فعالیت‌هایی است که در راستای بهبود حاشیه نشینی شکل گرفته است.

رشیدیان گفت: همچنین طرح برکت آفتاب رونق سفره نیازمندان" با هدف درآمدزایی و توانمند سازی خانواده‌های نیازمند در روستاها اجرا می‌شود. با نصب مولدهای خورشیدی در قالب نیروگاه های سه و پنج کیلوواتی در منازل روستاییان نیازمند و تولید برق با بهره گیری از نور خورشید زمینه ایجاد درآمد برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی فراهم می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برخی موسیقی‌ها را در حد و شان مشهد نمی‌دانیم/اختلاط زن و مرد و شوی مدل‌های ناهنجار ‌بعد از کنسرت/به هیچ عنوان قائل به برگزاری کنسرت در شعاع چند کیلومتری حرم رضوی نیستم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات