کپسولی برای نجات از سونامی و سیل/کره ای که هیچ وقت غرق نمی شود

کپسول نجات پیشرفته دارای ساختار کروی مقاوم است و تحت هیچ شرایطی غرق نمی شود. این کپسول همچنین می تواند برای مدت حداکثر یک ساعت نیاز اکسیژن هر نفر را تامین کند.

بخش دانش تبیان

کپسول

جنس بدنه کپسول نجات از مواد مقاوم ساخته شده است تا در برابر نفوذ مواد تیز و داغ و شرایط پرشتاب مثل سقوط کاملا مقاوم باشد. کپسول نجات را می توان در ابعاد مختلف با ظرفیت حداقل دو تا 10 نفر طراحی و تولید کرد.

محققان معتقدند که هنگام وقوع فجایع طبیعی مثل سونامی و زلزله یافتن سریع پناهگاه مسئله ای حیاتی است، هرچند که یافتن پناهگاه مناسب در اکثر مواقع برای قربانیان محقق نمی شود.

در شرایط بحرانی در صورت وجود کپسول شخصی در دسترس، افراد در معرض خطر می توانند با حفظ خونسردی در کپسول نجات پناه بگیرند.

کپسول نجات شخصی یا PSS دارای دو پنجره از جنس مواد مقاوم است تا سرنشینان بتوانند از وضعیت فضای بیرون آگاه شوند.

جولیان شارپ، بنیانگذار شرکت تولیدکننده کپسول نجات شخصی عنوان کرد: در صورت نصب هر دستگاه کپسول در منازل شخصی یا مکان های عمومی با در نظر گرفتن ظرفیت می توان تلفات فجایع طبیعی را تا حد چشمگیری کاهش داد.


منبع: خبر آنلاین

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کپسولی برای نجات از سونامی و سیل/کره ای که هیچ وقت غرق نمی شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات