ماراتن مذاکرات هسته ای، از سعدآباد تا کوبورگ

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «ماراتن مذاکرات هسته ای، از سعدآباد تا کوبروگ» به قلم نادر انتصار رئيس دانشکده علوم سیاسی دانشگاه بوستون و کاوه افراسیابی، استاد دانشگاه بوستون آمریکا در نمایشگاه کتاب امسال رونمایی شد.

این کتاب توسط سعید جعفری و روح الله فقیهی که در ادوار مختلف مذاکراتی بعنوان خبرنگار همراه تیم هسته ای حضور داشته اند، ترجمه شده است.

ماراتن مذاکرات هسته ای که با نگاهی تاریخی و البته تحلیلی به پیشینه برنامه هسته ای ایران در زمان رژیم پهلوی پرداخته، در ادامه به صورت دقیق تر به کلیه ادوار مذاکراتی در دوران روحانی، لاریجانی، جلیلی و ظریف پرداخته است.

یکی از نکاتی که این اثر را از دیگر کتب مشابه متمایز می‌کند، نگاهی حقوقی و البته راهبردی به آثار و تبعات تصمیمات و توافقاتی است که طرفین در طول روندهای مذاکراتی به آن دست یافته اند.

این اثر بیش از اینکه یک روایت صرف تاریخی باشد، بیشتر بر ابعاد، پیش نیازها و تبعات تصمیمات سیاسی، حقوقی و فنی طرفین پرداخته است. ضمن اینکه نویسندگان با گفتگو با اعضای تیم های مذاکره کننده طرفین به برخی اسناد دست اول دست یافته اند که برای نخستین بار منتشر شده اند.

نکته دیگر قابل توجه در خصوص این اثر، افزوده شدن یک فصل اضافه در ترجمه فارسی است که نویسندگان کتاب به صورت اختصاصی در اختیار مترجمان قرار داده اند و در نسخه انگلیسی که سپتامبر ۲۰۱۵ منتشر شده است این فصل وجود ندارد.

این کتاب که نشر قومس آنرا منتشر کرده در ده فصل و ۲۷۷ صفحه تنظیم شده است و در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه با قیمت ۱۷۰۰۰ تومان در دسترس مخاطبان است.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ماراتن مذاکرات هسته ای، از سعدآباد تا کوبورگ» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات