انتخاب نخستین زن به عنوان رییس مجلس سوریه

به گزارش مشرق، دکتر هدیه خلف عباس متولد سال 1958 در استان دیرالزور است که دکترای مهندسی کشاورزی را از دانشگاه حلب اخذ و در دانشگاه الفرات تدریس کرده است.

عضویت در دفتر اداری اتحادیه ملی دانشجویان سوریه در منطقۀ شرقی 1978-1983، رئیس دفتر اداری اتحادیه ملی دانشجویان سوریه در دیرالزور متعلق به حزب سوسیالیست بعث 1988-1998، عضو هشتمین دورۀ مجلس شعب 2003-2007 و عضویت در کمیته آشتی ملی در استان دیرالزور از جمله مشاغلی است که وی تصدی آنها را به عهده داشته است.

خانم هدیه عباس اولین زنی است که ریاست مجلس سوریه را برعهده می گیرد.

مجلس سوریه از سال 1919 تشکیل شده و حدود 96 سال سابقه فعالیت دارد.

در سال 2003 هم برای نخستین بار خانم انعام عباس نمایندۀ مستقل کارگران و کشاورزان از استان طرطوس به عنوان یکی از منشی های مجلس سوریه انتخاب شده بود.

انتخابات مجلس سوریه 25 فروردین امسال برگزار شد؛ در این انتخابات 3هزار و 500 نامزد برای تصدی 250 کرسی مجلس با هم رقابت پرداختند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتخاب نخستین زن به عنوان رییس مجلس سوریه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات