کمبود شدید واکسن تزریقی فلج اطفال در کشور/دستورالعمل وزارت بهداشت

۱۳۹۵/۰۳/۱۷ - ۱۶:۵۳ - کد خبر: 184739 کمبود شدید واکسن تزریقی فلج اطفال در کشور/دستورالعمل وزارت بهداشت

سلامت نیوز:اجرای برنامه جهانی گام نهایی ریشه کنی فلج اطفال و لزوم ادغام واکسن تزریقی فلج اطفال در برنامه جاری ایمن سازی کلیه کشورها منجر به افزایش تقاضای واکسن تزریقی فلج اطفال در سطح جهان گردیده و متعاقب آن عدم توانایی تولیدکننده های واکسن مذکور در افزایش ظرفیت تولید و تامین نیاز جهانی،منجر به کمبود این واکسن در سطح جهان شده است.این کمبود متاسفانه برنامه ایمن سازی کشور ایران را نیز تحت تاثیر قرار داده و در ماه های اخیر با کمبود شدید واکسن تزریقی فلج اطفال در سطح کشور مواجه شده ایم.

به گزارش سلامت نیوز،دکتر محمد مهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت طی نامه ای به کلیه دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ، دستورالعملی تا زمان برطرف شدن کمبود واکسن تزریقی در کشور ابلاغ کرد که براساس آن در مناطق پرخطر کشور برنامه جاری ایمن سازی ادامه خواهد داشت.

کمبود شدید واکسن فلج اطفال در کشور

کمبود شدید واکسن فلج اطفال در کشور

[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کمبود شدید واکسن تزریقی فلج اطفال در کشور/دستورالعمل وزارت بهداشت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات