وزیر کشور: مردم پایه اصلی اقتصاد مقاومتی هستند

عبدالرضا رحمانی فضلی روز دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه این استان به جهت ظرفیت های صنعتی و تولیدی به عنوان الگوی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب شده است ، گفت: استان کرمان به واسطه موقعیت خاص کویری و استان لرستان به عنوان استان کم برخوردار به عنوان نمونه برای اجرای این سیاست ها انتخاب شده اند.
وی با اشاره به تدوین برنامه اقتصادی مقاومتی توسط دولت ، اظهارکرد: در دیدار با رهبری ایشان بر تشکیل قرارگاه به جای ستاد و ارائه گزارش ماهانه از روند اجرای برنامه ها تاکید کردند و بر این اساس سعی خواهیم کرد ماهانه یکبار در این سه استان حضور یافته و به صورت تخصصی محورهای اقتصاد مقاومتی را بررسی کنیم .
رحمانی فضلی با بیان اینکه راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی، تبعیت از نسخه ارائه شده توسط مقام معظم رهبری و بر درون زایی و برون نگری استوار است ، گفت: دولت به مدت دو سال به دنبال مقدمات اجرای این برنامه بود و به همین منظور چند لایحه برای رفع موانع تنظیم و به مجلس ارائه کرده است .
وزیر کشور با اشاره به نقش علما و روحانیان در افزایش مشارکت مردم در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی اظهارامیدواری کرد در چهار سال آینده مشکلات اقتصادی کشور حل و کارشکنی ها بی اثر شود.

** امام جمعه تبریز: دولت در موضوع اقتصاد مقاومتی با جدیت وارد میدان شد
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز هم در این دیدار با بیان اینکه رهبری به صورت جدی در موضوع اقتصاد مقاومتی وارد شده اند و پیگیر هستند ، گفت: اضافه شدن اقدام و عمل در شعار امسال نشانه تاکید رهبری برای عملی شدن برنامه هاست .
آیت الله محسن مجتهد شبستری با اشاره به توضیح وزیر کشور در مورد برنامه های اقتصاد مقاومتی گفت: دولت با جدیت وارد میدان شده و مسائل را در نظر دارد.
امام جمعه تبریز ، توفیق الهی برای قوای سه گانه به ویژه دولت و مجلس را برای تحقق آرزوی رهبری که آرزوی همه مردم است، خواستار شد .
استان آذربایجان شرقی به جهت تدوین سند تدبیر توسعه بر اساس ظرفیت ها و هسته های کلیدی از میان 31 استان کشور به عنوان استان الگوی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی انتخاب شده است .
وزیر کشور برای شرکت در نشست قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان آذربایجان شرقی بعد از ظهر امروز وارد تبریز شد .
3071/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر کشور: مردم پایه اصلی اقتصاد مقاومتی هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات