صندوق های نیکوکاری زمینه شفاف سازی را فراهم می کنند

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، دومین مجمع صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری نیک اندیشان هنر، روز دوشنبه با حضور دارندگان واحدهای سرمایه گذاری مدیریتی در محل صندوق اعتباری هنر برگزار شد.
در این نشست پس از استماع گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی، عملکرد صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری نیک اندیشان هنر در سال مالی منتهی به 29 اسفند 94 قرائت و توسط اعضاء مورد بررسی قرار گرفت.
غلامرضا خلیل ارجمندی، در این نشست با اشاره به شکل گیری صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری هنر در یک سال گذشته اظهار کرد: این صندوق برای اولین بار با همکاری تعدادی از بانک ها، جمعی از نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه و اهالی فرهنگ، هنر و رسانه که دغدغه پیشبرد روز افزون فرهنگ و هنر کشور را دارند، در بازار بورس شکل گرفت.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر افزود: منافع حاصل از صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری نیک اندیشان هنر صرف امور نیکوکارانه مرتبط با اعضاء صندوق اعتباری هنر می شود، بگونه ای که عملاً بخشی از هزینه های بیمه تکمیلی هنرمندان از منافع حاصل از این صندوق تامین شده است.
خلیل ارجمندی ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد شکل گیری صندوق های مشابه باشیم.
مشاور اقتصادی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین افزود: سالیان متمادی هنرمندان ما از نبود امنیت شغلی و مشکلات ناشی از نبود جایگاه مشخص رنج برده اند. در این میان با ورود سیل علاقمندان به عرصه فرهنگ، هنر و رسانه و برخوردار نبودن از مزایای یک فرد شاغل شاهد مشکلات روزافزون این حوزه هستیم.
خلیل ارجمندی ابراز امیدواری کرد که با پیشبرد اهداف و افزایش سرمایه، صندوق‌های مشابه را ثبت و سود حاصل از آن را در جهت آسایش خانواده بزرگ فرهنگ و هنر کشور هزینه کنیم.
وی در ادامه با تقدیر از فعالان بازار پول و سرمایه که در دو سال گذشته همگام و همراه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موجب رونق اقتصاد فرهنگ و هنر کشور شده اند، گفت: حوزه فرهنگ و هنر از ظرفیت خوبی برخوردار است به طور مثال در حوزه هنرهای تجسمی سود بالایی در حراج های داخلی حاصل شد. به گونه ای که سال گذشته در حراج تهران 210میلیارد ریال و امسال 250 میلیارد ریال از فروش تابلو بدست آمد که نشان دهنده رونق در بازار فرهنگ و هنر است.
به گفته خلیل ارجمندی صندوق های نیکوکاری به دلیل وجود ضوابط مشخص، زمینه شفافیت لازم را فراهم می نمایند. پول واریزی و محل هزینه سود حاصله کاملا مشخص و سازمان بورس بر مستندات نظارت لازم را دارد.
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در ادامه با اشاره به دغدغه رهبر معظم انقلاب در مقوله فرهنگ، خاطرنشان کرد: معظم له در جمع نمایندگان مجلس دهم فرهنگ را در بلندمدّت، از اقتصاد مهم‌تر دانستند.
خلیل ارجمندی تاکید کرد: به عنوان متولیان فرهنگ و هنر کشور موظف به حمایت از هنرمندان به عنوان نگهبان واقعی فرهنگ کشور هستیم.
وی افزود: مطمئن هستم که فعالان بازار پول و سرمایه در کنار دولت می توانند اتفاقات خوبی را برای خانواده بزرگ فرهنگ، هنر و رسانه کشور رقم زنند.
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر تاکید کرد: صندوق نیکوکاری نیک اندیشان هنر یکی از راه های حمایت از هنرمندان کشور است و گام بعدی ما توسعه کمی و کیفی اینگونه صندوق هاست که نتیجه آن عاید جامعه فرهنگی و هنری کشور شود.
وی افزود: جهت سودآوری هرچه بیشتر صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری نیک اندیشان هنر بدنبال راهکارهایی هستیم که موجب ترغیب هرچه بیشتر سهامداران و درآمدزایی بیشتر گردد.
مشاور اقتصادی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد که با مشارکت جامعه هنری و صنوف مرتبط، شاهد رشد روزافزون این صندوق و کاهش دغدغه اهالی فرهنگ و هنر باشیم.
به گزارش ایرنا، صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری نیک اندیشان هنر 20 خرداد ماه 1394 با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران عامل بانک ها، فعالان بازار سرمایه و جمعی از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه پذیره نویسی شد.
فراهنگ**1355**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صندوق های نیکوکاری زمینه شفاف سازی را فراهم می کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات