راه اندازی شرکت تعاونی آموزشی نهضت سواد آموزی در آستارا

به گزارش خبرنگار ایرنا سعید کارجویان روز دوشنبه در گردهمایی آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی شهرستان آستارا گفت: بر اساس توافق به عمل آمده بین اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان و همچنین معاونت نهضت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان، بیش از دو هزار آموزش دهنده نهضت سواد آموزی در قالب تعاونی های آموزشی در گیلان ساماندهی می شود.
وی با اشاره به اینکه شرکت تعاونی آموزشی نهضت سوادآموزی با هدف کاهش تصدی گری دولتی و نیز توسعه بخش تعاون راه اندازی می شود ، افزود: مقدمات کار با انتخاب سه نفر از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی به عنوان اعضای هیات موسس انجام شده که در حداقل زمان ممکن فعالیت این تعاونی در آستارا آغاز می شود.
کارجویان با بیان اینکه 210آموزش دهنده نهضت سوادآموزی در شهرستان آستارا شناسایی شده است ، اضافه کرد: این افراد آموزش خود را به صورت فرد به فرد ارائه می دهند.
وی اظهار کرد: رسیدگی به مشکلات ، فراهم کردن شرایط آموزشی مناسب ، دفاع از حق و حقوق آموزش دهندگان و مشارکت در جهت به صفر رساندن درصد بی سوادی از جمله اهدافی است که در قالب این شرکت تعاونی پیگیر هستیم.
کارجویان در ادامه توسعه همه جانبه تعاونی ها را لازم دانست و بیان کرد: بخش اقتصاد همواره برای ادامه یافتن روند رشد نیازمند خون تازه ای است که این امر مهم با سرمایه گذاری در واحدهای تعاونی فراهم می شود.
وی اشاعه ارزش و اهمیت تعاون در جامعه را باعث تقویت همگرایی در این حوزه عنوان کرد و گفت: الفبای اهمیت تعاون باید توسط آموزش و پرورش و در مدارس ارائه شود چراکه اعتقاد ما بر این است که برای فرهنگ سازی یک امری باید از روش های اصولی ، علمی و منطقی بهره ببریم.
شهرستان 86 هزار نفری آستارا دارای 357 شرکت تعاونی در بخش های کشاورزی ، صنعتی ، خدماتی ، حمل و نقل و مسکن است.
7105/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راه اندازی شرکت تعاونی آموزشی نهضت سواد آموزی در آستارا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات