معاون وزیر کشور: شهرداری ها در تحقق اقتصاد مقاومتی باید پیشگام باشند

به گزارش ایرنا، هوشنگ خندان دل روز دوشنبه در جمع شهرداران آذربایجان شرقی، افزود: با توجه به اینکه شهرداری ها به عنوان نهادهای عمومی غیردولتی خدمات بسیار وسیع و بی شماری را در اقص نقاط کشور به شهروندان ارایه می دهند، بنابراین انتظار از این مجموعه ها نیز به دلیل حجم وسیع خدمات بسیار بالا است و باید در تحقق فرامین رهبری درباره اقتصاد مقاومتی میدان دار باشند.
وی، یکی از اهداف مهم و اصلی اقتصاد مقاومتی را مردمی کردن اقتصاد کشور بیان کرد و افزود: بر همین اساس چون شهرداری ها مجموعه های غیردولتی به شمار می روند باید، نقش کلیدی را ایفا کرده و با دخالت دادن بیشتر مردم در تصمیمات و اجرای پروژه های مختلف عمرانی، مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی را هموارتر سازند.
خندان دل با تاکید بر اینکه مردمی کردن اقتصاد از مسیر اقتصاد مقاومتی بسیار راحت تر و بی دردسر تر است، با اشاره به تجربه این موضوع در دوران دفاع مقدس، یادآور شد: همچنانکه در این دوران افتخارآمیز با دستان خالی بسیاری از کارهای غیرممکن، عملی شد، هم اکنون نیز می توان با تکیه بر داشته های مردمی بسیاری از مشکلات اقتصادی را رفع کرد.
وی ادامه داد: با وجود اینکه شهرداری ها با محدودیت های مالی و زیادی مواجه هستند اما به دلیل نوع خدمات بی نظیر آنها از جمله در بخش آتش نشانی که در حوزه ایمن سازی جامعه و امنیت روانی شهرها باید تعریف شود، نقشی ممتاز و برجسته در توسعه کشور دارند.
خندان دل با اشاره به مردمی تر بودن شوراها و شهرداری ها به دلیل برگزاری انتخابات در این حوزه، گفت: آینده روشن زمانی حاصل می شود که مردم احساس کنند در تعیین سرنوشت خود و حتی در جزئی ترین آنها دخالت دارند.
وی از انتخاب آذربایجان شرقی به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی همراه با دو استان کرمان و لرستان خبر داد و افزود: بر این اساس ستاد اقتصاد مقاومتی و قرارگاه آن، فعالیت های این سه استان را به دقت رصد می کنند تا به اهداف تعیین شده دست یابیم.
معاون وزیر کشور ، آذربایجان شرقی را پیشقراول سیاست، اقتصاد و فرهنگ ایران اسلامی دانست و اظهار کرد: این استان شرایط لازم و کافی برای الگو شدن در بحث اقتصاد مقاومتی را دارد.
به گزارش ایرنا، در این نشست شهرداران اهر، ملکان، بستان آباد، عجب شیر و مهربان پیرامون اقتصاد مقاومتی، مشکلات، کمبودها و چالش های ساختاری و اجرایی شهرداری ها و نیز لزوم مدیریت واحد شهری مباحثی را مطرح کردند.
آذربایجان شرقی با جمعیت سه میلیون و 800 هزار نفر دارای 63 شهرداری است.
3038/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر کشور: شهرداری ها در تحقق اقتصاد مقاومتی باید پیشگام باشند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات