تابش: بی توجهی به آمایش سرزمین بر شدت تخریب منابع طبیعی افزوده است

به گزارش ایرنا محمدرضا تابش روز دوشنبه در دیدار مدیرکل و معاونین منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد افزود: تخریب و نابودی محیط های زیستی و بهره برداری بی رویه از منابع طبیعی از مسائل و مشکلات جوامع امروزی است.
وی اضافه کرد: چالش های جهانی از قبیل تغییر اقلیم و به خطر افتادن تنوع زیستی در کنار مسائل و نیازهای هر کشور از جمله توسعه و اجرای پروژه های عمرانی، می طلبد تا برنامه ریزی و سیاستگزاری صحیحی صورت گیرد تا از تخریب و اتلاف سرمایه ها جلوگیری شود.
تابش تصریح کرد: با شیوه های فعلی، بهره برداری ، زوال و تخریب منابع طبیعی ادامه می یابد و این امر در استان خشک و کویری یزد تبعات جبران ناپذیری را به بار خواهد آورد.
نماینده مردم اردکان اضافه نمود: صنعتی شدن استان یزد و تبعات خشکسالی های پی در پی در 15 سال گذشته، اهمیت انجام اقدامات جبرانی برای حفظ و صیانت از فضای سبز و انجام تعهدات اجتماعی واحدهای صنعتی در ایجاد پوشش گیاهی جدید در قالب تعهدات قانونی، توسعه کمربند سبز شهری و غیره را افزون تر نموده است.
تابش بر نقش و مشارکت جوامع محلی در حفاظت از منابع طبیعی تاکید کرد و گفت: مقوله آموزش و آگاهی به افکار عمومی بخصوص از طریق صدا و سیما بعنوان رسالتی ملی باید پیگیری شود.
نماینده مردم اردکان همچنین بر تشکیل مستمر کمیته استعدادیابی شهرستان اردکان برای بررسی طرح های صنعتی تاکید کرد.
عضو شورای عالی حفاظت محیط زیست با اشاره مشکلات موجود در عرصه منابع طبیعی و محیط زیست گفت: جایگاه سازمان محیط زیست و جنگل ها و مراتع باید در حد یک وزارتخانه باشد تا بتواند با تامین امکانات و خصوصا نیروی انسانی ؛ سطح حفاظتی اراضی را ارتقا دهد.
همچنین در این نشست مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته و برنامه های در دست اقدام پرداخت و از نماینده مردم اردکان درخواست مساعدت در اجرای برنامه ای این سازمان در استان یزد را نمود.
رضا آخوندی با بیان اینکه استان یزد با بحران منابع زیستی و طبیعی مواجه است تصریح کرد: خوشبختانه شهرستان اردکان دارای وضعیت مناسبی است و کارهای بسیار خوبی در زمینه پروژه های منابع طبیعی و آبخیزداری صورت گرفته است.
اردکان با 85 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری شمال شهر یزد واقع شده است.
7544/ 6197

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تابش: بی توجهی به آمایش سرزمین بر شدت تخریب منابع طبیعی افزوده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات