معاون پیشین رئیس جمهوری مالدیو به زندان محکوم شد

به گزارش خبرگزاری فرانسه از ماله، در حالی که تنها چند هفته از حکم دستگاه قضایی مالدیو علیه 'محمد نشید' رئیس جمهوری پیشین مبنی بر تبعید به انگلیس می گذرد، امروز نیز معاون پیشین رئیس جمهوری به تلاش برای ترور رئیس جمهور کنونی محکوم شد.
دستگاه قضایی مالدیو 'احمد ادیب' را به تحمل 10 سال زندان محکوم کرد.
این دادگاه پشت درهای بسته و بدون حضور خبرنگاران برگزار شد و وکیل ادیب گفته است که برای بازنگری درباره این حکم، به دادگاه عالی شکایت خواهد کرد.
دستگاه امنیتی مالدیو هفت ماه پیش احمد ادیب را به اتهام تلاش برای ترور عبدالله یمین رئیس جمهوری این کشور بازداشت کرد.
این دستگیری پس از آن انجام شده است که عبدالله یمین،در جریان بازگشت به کشورش از سفر حج در عربستان از یک بمب‌گذاری که قایق حامل وی را هدف قرار داد جان سالم به در برد.
در همین حال 'عمر نصیر'، وزیر کشور مالدیو در صفحه شخصی خود در توئیتر اعلام کرد: 'احمد ادیب'، معاون رئیس جمهور مالدیو به اتهام خیانت بزرگ در بازداشت قرار دارد.
سه ماه پیش از تلاش ادیب برای ترور رئیس جمهور، وی (رئیس جمهور) ادیب را در مقام معاون رئیس جمهور جانشین محمد جمال که به نوبه خود به خیانت متهم شده بود، کرد.
بمبگذاری 28 سپتامبر علیه قایق رئیس جمهور مالدیو حین بازگشت او از سفر حج در عربستان رخ داد. وی از این حادثه جان سالم به در برد اما همسرش به همراه دو تن دیگر در اثر انفجار مجروح شدند.
مالدیو پس از 3 دهه که تحت زمامداری و حکومت مأمون عبدالقیوم بود، 7 سال پیش پا در مسیر دمکراسی گذاشت و اکنون بار دیگر بیم آن می رود که تنش ها و اعتراضات سیاسی، موجب پایان یافتن عمر کوتاه دمکراسی در این کشور شود.
گفته می شود حاکمان این کشور کوچک آسیایی که در اقیانوس هند قرار دارد و تنها 330 هزار نفر جمعیت دارد، به شدت تحت تاثیر برخی کشورهای دیگر از جمله عربستان قرار دارند.
خاورم**9041**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون پیشین رئیس جمهوری مالدیو به زندان محکوم شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات