آلمان اظهارات اردوغان, مبنی بر حمایت نمایندگان ترک تبار پارلمان آلمان از تروریست را به شدت رد کرد

به گزارش ایرنا, اشتفن زایبرت سخنگوی دولت آلمان امروز (دوشنبه) دریک کنفرانس خبری هفتگی درجمع خبرنگاران تصریح کردکه حملات رییس جمهوری ترکیه علیه نمایندگان ترک تبار پارلمان آلمان پیرو تصمیم بیانیه نسل کشی ارامنه بوده و این اظهارات برای ما غیر قبول است.
وی گفت: اگر به صورت موردی یک نماینده پارلمان آلمان به انگ حمایت از تروریسم متهم شود هرگز برای ما قابل قبول نخواهد بود.
اشتفن زایبرت افزود: پارلمان آلمان یک تصمیم مستقل گرفته است و باید تصویب قانون آن نیز محترم شمرده شود. این نکته را صدر اعظم آلمان در دیدار خود با رییس جمهوری ترکیه نیز گوشزد کرده است.
درهمین رابطه جامعه ترک تبار آلمان شدیدا حملات اردوغان به نمایندگان پارلمان آلمان را محکوم کرد و رئیس جامعه ترکهای آلمان گوکای سوفوقلو , اظهارات اردوغان را انزجار آور خواند و تاکید کرد که مردم بر پایه خون خود طبقه بندی شوند.
پیشتر رسانه های ترکیه گزارش دادند, که رییس جمهوری ترکیه در یک سخنرانی نمایندگان ترک تبار در پارلمان آلمان را به حمایت از تروریست متهم کرده بود و تاکید کرد که باید کلا آزمایش کنیم که آیا آنها ترک تبار هستند یا خیر.
وی وفاداری و وطن پرستی آنها را زیر سوال برد و یادآور این نکته شد که آلمان به علت حمایت از حزب کارگر کردستان (پ ک ک) در واقع از تروریست حمایت می کند.
اروپام**441**456**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آلمان اظهارات اردوغان, مبنی بر حمایت نمایندگان ترک تبار پارلمان آلمان از تروریست را به شدت رد کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات