رایزنی مقامات تونس درباره دولت وحدت ملی

به گزارش خبرگزاری فرانسه، باجی قائد السبسی رئیس جمهوری تونس در بیانیه خود اعلام کرد: ‌در این دیدار، رئیس جمهوری تونس با حبیب صید نخست وزیر شرایط عمومی کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند و بر دولت وحدت ملی و فراهم کردن همه شرایط برای تحقق این امر تاکید کردند.
محمد الناصر رئیس مجلس تونس نیز درباره دیدار خود با السبسی گفت: این دیدار پیرامون دولت وحدت ملی که ناصر از آن به عنوان ضرورت مرحله کنونی در تونس یاد کرد، بحث و گفت وگو شده است تا تمهیدات لازم برای تحقق این امر در نزدیک ترین زمان ممکن فراهم شود.
دولت حبیب صید با انتقادات زیادی درخصوص عدم احیای اقتصاد کشور مواجه است و منتقدان معتقدند اقتصاد اولین کشور بهار عربی، با مشکلات زیادی روبروست.
جمعه هفته گذشته نخست وزیر تونس اعلام کرد، در صورتی که منافع کشور ایجاب کند حاضر است استعفا دهد.
از سوی دیگر، اتحادیه های کارگری مرکزی تونس از مشارکت در دولت وحدت ملی این کشور خودداری کرد.
سامی طاهری مسئول اتحادیه کسب و کار تونس، روز دوشنبه به رادیو «شمس اف ام» این کشور گفته است: ما مشارکت در وحدت ملی را رد می کنیم و رئیس جمهوری این را خوب می داند، چرا که مقام برای مهم مهم نیست، بلکه نقش ما ایجاد توازن در دولت است.
طاهری افزود: با شکل گیری دولتی جدید ما هم باید تغییر کنیم، ما دیدگاه خود را ارائه می دهیم.
مسئول اتحادیه کسب و کار تونس با دعوت از رئیس جمهوری تونس مبنی بر عدم شتابزدگی در کار گفت: رئیس جمهوری نباید شتابزده عمل کند، ‌چرا که در این صورت مجبوریم هر شش ماه یکبار، یک دولت جدید تشکیل دهیم و این مساله است که منجر به وخامت بحران های اقتصادی و اجتماعی در کشور خواهد شد،‌چرا که بی ثباتی سیاسی به صورت مستقیم بر اقتصاد جامعه تاثیر گذار است.
طاهری افزود: دولت صید دیگر هیچ بهانه ای برای ماندن ندارد چرا که این دولت، شکست خورده است و بحران سیاسی، تداوم فساد و گزینه های اقتصادی، شاخص های اصلی آن است.
در انتخابات قانون گذاری سال 2014 حزب ندای تونس به پیروزی رسید که باجی قاید سبسی ریاست جمهوری تونس تاسیس کرد و حبیب صید دولت ائتلافی را با مشارکت این حزب و حزب نهضه و دو حزب دیگر تشکیل داد.
خاورم**9363**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رایزنی مقامات تونس درباره دولت وحدت ملی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات