بدون حمایت دولت کسب مدال در پارالمپیک امکانپذیر نیست

به گزارش خبرنگار مهر، محمود خسروی وفا در حاشیه دیدار جامعه ورزش با معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: امیدوارم در سال ۹۵ اتفاقات دو سال پیش رخ دهد چون دولت آن زمان حمایت ویژه ای از ورزش داشت و این گونه توانستیم صد درصد اعتباراتمان را دریافت کنیم.

وی افزود: می دانیم امروز دولت با مشکلات مالی مواجه است. ما در کمیته ملی پارالمپیک ۱۰ میلیارد از بودجه کمیته را دریافت می کنیم و خیال مان هم راحت است که این بودجه را بالاخره می گیریم چون برنامه در سازمان مدیریت تعریف شده است.

خسروی وفا با تاکید بر اینکه حضور در المپیک و پارالمپیک به راحتی بدست نمی آید گفت: یک سال تلاش می شود تا یک ورزشکار سهمیه بگیرد. جالب است بدانید قوانین المپیک و پارالمپیک فرقی نمی کند از ۱۱ هزار ورزشکار شرکت کننده در این دو رویداد، یک دهم مدال می گیرند و این بدون حمایت دولت، شدنی نیست.

وی با بیان اینکه کاروان ایران در پارالمپیک لندن با ۷۸ سهمیه بین ۱۶۰ کشور به عنوان یازدهم دست یافت، گفت: امسال و تا به امروز ۸۸ سهمیه بدست آورده ایم. ۳۵ سال است که والیبال نشسته ایران روی سکوی پارالمپیک می رود از حالا برای فینال پارالمپیک که پیش بینی می شود میان ایران و برزیل برگزار می شود بلیت ها به فروش رفته یعنی برگزار کنندگان این پیش بینی را دارند که ایران فینالیست می شود.

رئیس کمیته ملی پارالمپیک تصریح کرد: از شش ماه پیش بلیط مربوط به رقابت های سیامند رحمان در ورزنه برداری هم به فروش رفته است. رکود تیراندازی هم به نام ساره جوانمردی ورزشکار ایران ثبت شده است.

محمود خسروی وفا در پایان با اشاره به اینکه امروز آخرین روز ماه شعبان است خطاب به معاون اول رئیس جمهور گفت: مگر می شود این ماه را بدون عیدی گرفتن تمام کنیم. آقای جهانگیری باید بودجه ورزش را برای المپیک و پارالمپیک به موقع بدهند و این عیدی ما است.

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بدون حمایت دولت کسب مدال در پارالمپیک امکانپذیر نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات