منشور زنان و زندگی شهری تدوین می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، زهرا مشیر با بیان اینکه ایجاد زمینه و فرصت هم اندیشی و تعامل میان صاحب نظران، مدیران شهری و جامعه مدنی پیرامون مسائل و چالش‌های روزمره زندگی شهری برای زنان، مهم‌ترین وظیفه این همایش است، تاکید کرد: حضور و نقش آفرینی زنان در زندگی شهری، می‌طلبد تا با برنامه‌ریزی و تدوین راهکارهای منطقی، زمینه شکوفایی آنان در فضای شهری را هموار کنیم که این مهم با تدوین منشوری برای زندگی زنان محقق می‌شود.

مشاور امور بانوان شهرداری تهران، بهره‌مندی از دانش، تخصص و راهکارهای اجرایی اساتید دانشگاهی و صاحب نظران در حوزه زنان را یکی از عوامل تأثیرگذار در برگزاری هرچه مطلوب‌تر همایش زنان و زندگی شهری عنوان کرد و گفت: برای رسیدن به مفهومی مشترک بین مدیران شهری و مراکز علمی، محورهای ۱۰گانه این همایش با عنوان‌های «زنان، فضاهای عمومی و سرزندگی شهری»؛ «زنان، خانواده و سلامت شهری»؛ «زنان، سرمایه‌های اجتماعی و توسعه پایدار شهری»؛ «زنان، امنیت اجتماعی و آسیب‌های زندگی شهری»؛ «زنان، آموزش و حقوق شهروندی»؛ «زنان، مدیریت و برنامه‌ریزی شهری»؛ «زنان، توانمندسازی و عدالت اجتماعی»؛ «زنان، فرهنگ شهری و فناوری‌های نوین ارتباطی» و «زنان در شهر، ملاحظات محیطی و رفتاری» تدوین شده است.

رییس شورای سیاست‌گذاری همایش زنان و زندگی شهری گفت: در پایان همایش با هدف ارتقای کیفیت زندگی شهری برای حضور زنان در فضاهای شهری منشوری تدوین خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، همايش بين المللی زنان و زندگی شهری ٢١ و ٢٢ آذرماه در سالن همايش های برج ميلاد برگزار می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «منشور زنان و زندگی شهری تدوین می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات