اختصاص ۱ میلیارد تومان برای ساماندهی نخاله‌های ساختمانی در کرج

به گزارش خبرنگار مهر، حسن مدیر روستا در نشست خبری مشترک و رونمایی از ویژه نامه محیط طبیعی استان البرز که ظهر دوشنبه در شهرداری کرج برگزار شد، اظهار کرد: رایزنی برای سرمایه گذاری خصوصی در حوزه مدیریت پسماند در حال انجام است در نظر داریم از تکنولوژهای که در دنیا برای دفع زباله های خانگی و عفونی استفاده می شود، استفاده کنیم.

وی در ادامه افزود: شهرداری کرج در حوزه پسماندهای عفونی، خانگی و شیرآبه ها بیش از ۱۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده است.

مدیرروستا با اشاره به اینکه پیگیری لازم برای تفکیک زباله های عفونی درمانگاه ها و تحویل آن به شهرداری در دستور کار قرار گرفته، تصریح کرد: در سال جاری هزار ۷۰۰ سطل زباله مکانیزه توسط شهرداری خریداری شده که در مناطق ۱۲ گانه شهری توزیع می شود.

ضرورت ارتقاء فرهنگ تفکیک زباله در کلان‌شهر کرج

وی با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی در خصوص تفکیک زباله، گفت: سالیانه ۱۰۰ میلیارد تومان برای جمع آوری زباله در شهر هزینه می شود ارتقاء فرهنگ سازی در این زمینه کاهش هزینه ها را به دنبال دارد.

وی زباله دزدی را یکی دیگر از معضلات شهر کرج عنوان کرد و افزود: پاره کردن کیسه و پخش کردن زباله ها به سبب برداشتن ضایعات پلاستیکی، سبب می شود مجددا اکیپی برای جمع آوری آن در نظر گرفته شود که همین مسئله موجب تحمیل هزینه به شهرداری می شود.

معاون خدمات شهری شهردار کرج با بیان اینکه ۲ هزار و ۲۰ نفر پاکبان در شهر مشغول جمع آوری زباله در شهر هستند، گفت: وجود نخاله های ساختمانی یکی از معضلات شهری است که در سال جاری یک میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه نگهداری فضای سبز موجود در دستور کار شهرداری کرج قرار دارد، بیان کرد: سال گذشته ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این امر در نظر گرفته شد.

حل معضل شیرآبه ها در کرج طی سال جاری 

در ادامه این نشست، مجتبی اسکندری، مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری کرج، گفت: تولید شیرآبه های ناشی از زباله های شهری در مجموعه حلقه دره معضلی است که  بیش از دو دهه از عمرش می گذرد.

وی افزود: اخیرا با توجه به حساسیت این موضوع، محیط زیست و مدیریت شهری، در مورد احداث حوضچه های تعدیل بتنی برای مدیریت شیرآبه اقدامات لازم در را انجام داده اند امید است تا چند ماه آینده این امر اجرایی شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در پایان تصریح کرد: امید است با استفاده از تکنولوژی های روز که در کشور مطرح است، برای تصفیه شیرآبه و تبدیل آن به آب مورد استفاده در کشاورزی و یا کودهایی که در صنایع مختلف استفاده می شود، بتوانیم معضل شیرآبه های شهر کرج را در سال ۹۵ حل کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اختصاص ۱ میلیارد تومان برای ساماندهی نخاله‌های ساختمانی در کرج» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات