خانواده‌های آسیب‌پذیر در سرای محلات رشت شناسایی می‌شوند‌

گیلان رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت گفت: با همکاری معتمدین محل در سرای محلات خانواده‌های آسیب‌پذیر را شناسایی کردیم و در این راستا حمایت‌های خود را ادامه می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، فاطمه شیرزاد عصر امروز در نود وسومین جلسه کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت، که در سالن اجتماعات اداره کل بهزیستی گیلان برگزار شد اظهار داشت: فقر، بیکاری، طلاق در جامعه به‌عنوان ناهنجاری و بزه اجتماعی محسوب می‌شوند و با وجود تلاش مدیران آمار آسیب اجتماعی رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه امسال به نام اقدام و عمل مزین شده است افزود: سعی کردیم در روز جهانی دیابت و هفته بدون دخانیات برنامه‌های متنوعی را در راستای ارتقای سلامت رشت برگزار کنیم.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت با بیان اینکه در این 3 سال از مواد 16 و17 شورا کمک‌هایی را برای رفع آسیب‌های اجتماعی اختصاص دادیم تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم اقدامات خود را هدفمندانه‌تر جلو ببریم.

شیرزاد با بیان اینکه کانون‌های ایجاد شده ضایعات نخایی، ناشنوایی، نابینایی می‌تواند بسیار مؤثر باشد، بیان کرد: امیدواریم بتوانیم گام‌های بیشتری را در ارتقای سلامت استان و توسعه همه جانبه با مناسب‌سازی راه‌ها و رفع موانع برای معلولان انجام دهیم.

وی با بیان اینکه شهردار رشت جدا از اقدامات عمرانی در حوزه سلامت و آسیب‌های اجتماعی توجه خاصی دارد، اظهار کرد: با ایجاد مدیریت جدیدی به نام مدیریت سلامت در شهرداری اقدامات مناسبی را در راستای سلامت شهر انجام دادیم.

رئیس کمیسیون بهداشت ومحیط زیست شورای شهر رشت با اشاره به اینکه با همکاری سازمان زیباسازی و شهرداری منطقه 4 دیوار 47، برای حمایت از کودکان سندروم احداث شد، عنوان کرد: اعتبارات ما در حوزه مدیریت شهری در یک چارچوب قرار دارد و باید هدفمندانه تر جلو برویم.

شیرزاد با تاکید بر اینکه شهرداری و شورای شهر به تنهایی نمی‌توانند مشکلات و موانع فرهنگی، اجتماعی را برطرف کنند اظهار داشت: اگر مبحث مدیریت یکپارچه شهری در مجلس مصوب شود می‌توانیم اقدامات بیشتری را برای مردم انجام دهیم.

وی با بیان اینکه شهرداری در حوزه کاهش بیکاری به‌خوبی عمل کرده و در این راستا به دولت کمک کرده است، بیان کرد: حمایت دولت از شهرداری نیز باید بیشتر شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت با بیان اینکه شهرداری منابع کمی را از دولت گرفته است، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم با  درآمد ایجاد شده شهرداری را در حوزه‌های مختلف قد‌م‌هایی را برداریم.

شیرزاد با اشاره به اینکه شناسایی خانواده‌های آسیب‌پذیر را با مشارکت معتمدین محل در سرای محلات شهرداری انجام دادیم، عنوان کرد: این حمایت‌ها هم چنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه از هجمه‌های وارد بر مدیریت شهری استقبال می‌کنیم، خاطرنشان کرد: فشارهایی که از سوی شورا به شهردار وارد می شود را هجمه حساب نمی‌کنم و آن‌ها موجب توانمندتر شدن شهردار می‌شود و باعث می‌شود تلاش شهردار مضاعف شود و شهروندان اقدامات جهادی را از شهردار ببینند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت با تأکید بر اینکه دشمنان از اخبار منتشر شده در رسانه‌های زرد سوءاستفاده می‌کنند، اظهار کرد: نباید به جریان نفوذ دشمن کمک شود و ما آمادگی پذیرش انتقادات سازنده را داریم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خانواده‌های آسیب‌پذیر در سرای محلات رشت شناسایی می‌شوند‌» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات