افزایش 4 رشته جدید دکترا، ارشد و کارشناسی به رشته‌های ‌دانشگاه علوم پزشکی ‌سمنان

دکتر مهدی شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سمنان، از موافقت وزارت بهداشت با افزایش چهار رشته جدید دکترا، ارشد و کارشناسی به رشته‌های این دانشگاه خبر داد و گفت: توسعه رشته‌های دانشگاه علوم پزشکی سمنان متناسب با نیاز استان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، مهدی شادنوش ظهر امروز در جمع هیئت علمی این دانشگاه، اظهار داشت: این رشته‌های جدید شامل دکترای پرستاری، کارشناسی ارشد فیزیوتراپی ورزشی و کارشناسی تغذیه و صنایع غذایی هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در سال تحصیلی 95-96 و از مهر امسال در این رشته‌ها دانشجو می‌گیرد، خاطرنشان کرد: با افزودن این رشته‌ها شمار رشته‌های دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به 41 کدرشته رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، با بیان اینکه سال تحصیلی گذشته نیز پنج رشته به رشته‌های دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان افزوده شد، ادامه داد: این دانشگاه برنامه‌هایی برای افزودن رشته‌های تخصصی دیگری به رشته‌های دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان دارد.

شادنوش از تحصیل نزدیک به سه هزار دانشجو در این دانشگاه خبر داد و گفت: عمده رشته‌های این دانشگاه متناسب با نیازهای درمانی-پزشکی استان سمنان انتخاب شده‌اند.

وی با بیان اینکه این دانشگاه 6 بیمارستان و مراکز درمانی و بهداشتی زیرمجموعه دارد، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان دارای هشت دانشکده در شهرهای مختلف این استان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به اینکه بیش از 400 پزشک عمومی و متخصص در استان سمنان مشغول ارائه خدمات پزشکی هستند افزود: استان سمنان با کمبود پزشک متخصص مواجه نیست.

شادنوش اضافه کرد: امروز بیش از 230 پزشک متخصص و فوق تخصص در سراسر استان سمنان مشغول به فعالیت بوده و بیش از 100 پزشک عمومی نیز به مردم استان خدمات پزشکی ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تعداد متخصصان دندان پزشکی در استان سمنان کمتر از 100 نفر است از برنامه ریزی برای افزایش این تعداد خبر داد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش 4 رشته جدید دکترا، ارشد و کارشناسی به رشته‌های ‌دانشگاه علوم پزشکی ‌سمنان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات