از تهدید سلامتی مردم شیراز در تفرجگاه قره‌پیری تا مخالفت شورای شیراز با نام‌گذاری باغ رسانه

شورای شهر شیراز عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: آلودگی فاضلاب در تفرجگاه قره‌پیری سلامت و بهداشت شهروندان شیرازی را به خطر انداخته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، سیّداحسان اصنافی عصر امروز در یکصد و شصت و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به پیگیری‌های مجموعه شورا، شهرداری، اصحاب رسانه و همت مسئولان در راستای کلنگ‌زنی تصفیه‌خانه شرق صدرا  که اخیراً انجام شد اظهار داشت: امیدواریم با تأمین بودجه کافی مراحل ساخت این تصفیه‌خانه در طی برنامه زمان‌بندی دو ساله تحقق یابد.

وی با تأکید بر اینکه در کنار این موضوع مسئله بهداشت محیط از مسائل جدی مطرح در این مدت است خاطرنشان کرد: متأسفانه در دو هفته گذشته در ایام تعطیلات شاهد حضور شهروندان شیرازی در محل تفرجگاه تنگ قره‌پیری و استفاده کودکان و خانواده‌های غیر مطلع از آب آلوده به فاضلاب در این منطقه بوده‌ایم.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: همانطور که با حمایت اصحاب رسانه مطالبه عمومی مردم در مرحله اول به نتیجه رسیده است امیدوارم با انعکاس صحیح موضوع، مسئولان به فکر چاره‌ای کوتاه‌مدت نیز باشند تا این مشکل زیست محیطی مرتفع شود.

شورای شهر شیراز با نام‌گذاری باغی به نام رسانه مخالفت کرد

پیشنهاد کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر نام‌گذاری یک باغ به نام رسانه در این جلسه مطرح شد و اعضا با نام‌گذاری باغی به نام رسانه موافقت نکردند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز در این جلسه با یادآوری اینکه از یک سال پیش موضوع شناسایی و نام‌گذاری باغی به عنوان باغ رسانه پیگیری شده است، این اقدام شورای شهر را بی‌توجهی به نظرات اعضای کمیسیون فرهنگی و رسانه‌ها دانست.

محمدرضا هاجری با تأکید بر اینکه این باغ قرار بود با عنوان دهکده آرامش، در دستور کار شورا قرار گیرد اما اجرایی نشد، گفت: در جلسه‌ای با اعضای شورای عالی بسیج رسانه، بحث نام‌گذاری این باغ به نام رسانه در راستای توجه به اهالی رسانه مورد توجه و تایید قرار گرفته بود.

سیّد کمال پاک‌فطرت، دیگر عضو شورای شهر شیراز، نیز در این زمینه بیان کرد: اهالی رسانه مظلوم‌ترین قشر در جامعه محسوب می‌شوند که با وجود تاثیرات وسیع در عصر حاضر، جایگاه آنان کمتر مورد عنایت و توجه قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه نام‌گذاری مکانی به عنوان باغ رسانه، به معنای اختصاصی شدن این باغ برای رسانه‌ها و فعالان این عرصه نیست خواستار تغییر در نگاه شورا شد.

وجود نابه‌هنجار مراکز پزشکی سبب ترافیک شیراز شده است

رضا محمدیان، رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز، نیز در ادامه جلسه علنی و در نطق پیش از دستور خود با تأکید بر نظافت، بهسازی اطراف و معابر پیرامون مراکز مذهبی، حرم‌های امامزادگان، مساجد و حسینیه‌های شهر در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: مدیران شهرداری شیراز باید در این زمینه اقدامات لازم را در دستور کار خود قرار دهند تا سهمی در ثواب طاعات و عبادات مردم داشته باشند.

وی درباره معضل ترافیک در سطح شهر شیراز نیز بیان کرد: بخش قابل توجهی از ترافیک سنگین موجود به عدم رعایت اخلاق و فرهنگ ترافیکی برخی افراد بر می‌گردد که در این راستا شهرداری باید نسبت به ترویج فرهنگ و اخلاق ترافیکی به شیوه‌های مختلف به ویژه موارد تحت امر خود مانند ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی اقدام کند.

محمدیان یکی از عوامل مهم ازدیاد تردد به مرکز شهر را وجود مراکز درمانی و مطب‌های پزشکی به شکلی ناهنجار و نامتناسب دانست و از ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز و سازمان نظام پزشکی تقاضا کرد علاوه بر عدم صدور مجوز جدید در نقاط مذکور، در زمینه تعریف بسته‌های تشویقی و برنامه‌ریزی برای انتقال این مراکز درمانی و مطب‌های پزشکی به نقاط اطراف شهر البته با رعایت مسائل شهرسازی و معماری مناسب و تبدیل محور زند و فرعی‌های مربوطه به محور گردشگری همکاری لازم را با شهرداری و شورا انجام دهند تا  بتوان با این امور بخشی از ترافیک سنگین مرکز شهر را با برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت و درازمدت کاهش داد و آسودگی مردم را فراهم کرد.

از گران شدن مایحتاج عمومی مردم در ماه رمضان جلوگیری شود

ابراهیم شعرا، عضو شورای شهر شیراز، نیز در جلسه علنی شورای شهر ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، با تاکید بر اندیشیدن تدابیری برای دسترسی آسان مردم به مساجد در سطح شهر اظهار داشت: با توجه به اینکه مردم از راه‌های دور با وسیله نقلیه شخصی به مساجد می‌آیند مأموران امنیتی باید امکانات لازم را برای تردد شهروندان برقرار و تسهیلات ویژه‌ای فراهم کنند.

وی افزود: شهرداری که عهده‌دار مدیریت پارکینگ‌های شهری هستند در اطراف مساجد و حرمین احمدی و محمدی، سید علاءالدین حسین و غیره به طور شبانه‌روزی آنها را مورد استفاده عموم قرار دهند.

در یکصدوشصت و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز همچنین تشکیل ستاد اربعین در شیراز تصویب و مقرر شد از 4 میلیارد تومان بودجه‌ای که سالانه برای معرفی شهر شیراز به کشورهای هدف در نظر گرفته شده است یک میلیارد تومان به کشور عراق اختصاص یابد که توسط این ستاد در مراسم اربعین هزینه شود.

همچنین اعضای شورای شهر شیراز پیشنهاد واگذاری 2 هزار و 640 مترمربع زمین موقوفه آقاباباخان واقع در خیابان احمدی نو به کانون رهپویان وصال را تصویب کردند.

رضا محمدیان، سعید سیف و مظفر مختاری، سه عضو شورای شهر شیراز به عنوان عضو کمیته پیگیری پیوستن شیراز به شبکه شهرهای خلاق ادبی جهان انتخاب شدند.

در این جلسه مصوبه بسته تشویقی ترغیب فعالان بخش املاک و ساختمان به منظور اجرای پروژه‌های عمرانی مطرح و مقرر شد املاک شهرداری به روش تهاتر به طلبکاران از شهرداری شیراز که پیمانکاران و یا اشخاص هستند داده شود و برای تشویق این افراد اگر ارزش ملک مد نظر تا سقف یک میلیارد تومان باشد 20 درصد و اگر بیش از یک میلیارد تومان باشد 25 درصد اوراق بستانکاری به آن تعلق می‌گیرد که این اوراق 2 سال اعتبار دارد و برای هزینه عوارض و خدمات شهرداری است.

شورای شهر شیراز تصویب کرد بودجه برگزاری بزرگداشت حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع)، یادروز سعدی و حافظ و روز شیراز به صورت پایدار اختصاص یابد.

یازدهمین دستور کار شورای شهر در این جلسه لزوم تهیه طرح ایمن سواره و پیاده کمربندی شیراز بود که با توجه به تعداد زیاد تصادف و از دست رفتن جان شهروندان در این منطقه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و بررسی و تصویب شد.

در پایان این جلسه به مناسبت هفته محیط زیست و همچنین صنایع دستی از فعالان برگزیده این بخش‌ها تقدیر شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «از تهدید سلامتی مردم شیراز در تفرجگاه قره‌پیری تا مخالفت شورای شیراز با نام‌گذاری باغ رسانه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات