استقبال روزافزون شرکتهای خارجی از حمل محموله های نفتی ایران

به گزارش خبرگزاری مهر، رویترز در گزارشی اختصاصی با اشاره به داده های گردآوری شده از بنادر و پایانه های نفتی اعلام کرد که بیش از ۲۵ تانکر بزرگ نفتی متعلق به شرکتهای اروپایی و آسیایی در حال بارگیری و یا حمل نفت ایران هستند که این امر حجم صادرات نفت ایران را با رشدی سریعتر از آنچه که تحلیلگران پس از لغو تحریمها پیش بینی کرده بودند،‌ همراه کرده است.

این رسانه اروپایی در گزارش خود نوشت که در پی انعقاد توافقنامه بیمه موقت، تانکرهای نفتی متعلق به شرکتهای خارجی در حال حاضر بیش از یک سوم از محموله های نفت خام ایران را حمل می کنند. در این میان، تنها یک شرکت حمل و نقل نفتی مستقر در یونان سه تانکر بزرگ نفتی خود را به حمل نفت خام ایران اختصاص داده است.

رویترز ضمن اشاره به محدودیتهای اِعمالی آمریکا علیه تهران که شامل ممنوعیت مبادلات تجاری بر پایه دلار و همچنین اِشکال تراشی بر سر فعالیت شرکتهای آمریکایی از جمله بانکها و شرکتهای بیمه گذار اتکائی می شود، مدعی شد که برخی از شرکتهای کشتیرانی بین المللی همچنان برای حمل نفت خام ایران تعلل می ورزند.

در ادامه این گزارش آمده است: «ایران می کوشد تا به دنبال لغو تحریمهای تحمیلی سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ علیه برنامه هسته ای خود،‌ ضررهای حاصله از کاهش تجارت در این بخش را جبران نماید».

داده های گردآوری شده رویترز از میزان بارگیری بنادر و همچنین حمل و نقل دریایی نشان می دهد که ظرف دو هفته گذشته، دست کم ۲۶ تانکر نفتی متعلق به شرکتهای خارجی با ظرفیت حمل بیش از ۲۵ میلیون بشکه نفت خام سبک و سنگین و همچنین نفت سیاه در پایانه های نفتی جزیره خارک و بندرعباس بارگیری کرده و یا در حال بارگیری هستند.

گفتنی است که با افزایش سقف پوشش موقت، محدود و بیمه ای ارائه شده از سوی شرکت بیمه گذار «پی اُند آی کلابز» ازسرگیری حمل و نقل بین المللی نفت ایران امکانپذیر شده است. این شرکت بیمه گذار در ماه آوریل سقف پوشش بیمه ای خود را از ۷۰ میلیون به صد میلیون یورو‌ (۱۱۳.۳۶ میلیون دلار) افزایش داد.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استقبال روزافزون شرکتهای خارجی از حمل محموله های نفتی ایران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات