جزئیات جدید از محکومیت تعدادی از متهمان نفتی

چند متهم که با ضمانت‌نامه‌های جعلی بانکی میلیاردها تومان از یک شرکت نفتی کلاهبرداری کرده بودند، سرانجام محکوم شدند.

به گزارش جهان، این ۹ متهم با جعل ضمانت‌نامه‌های بانکی بیش از ۴۹ هزار تن فرآورده هاي نفتي صادراتی از شرکت (ن . ج) دریافت کرده بودند. آنها برای خرید این محموله بزرگ سه فقره ضمانت‌نامه جعلی يكي از بانک بزرگ كشور به مبالغ ۲۰، ۱۲ و ۱۴.۵ میلیارد تومان ارائه کرده بودند که زیان سنگینی به شرکت نفتي فوق وارد کردند.

متهمان، ضمانت‌نامه‌های جعلی را از طریق شرکتی که بر اساس اسناد هویتی یک فرد فوت‌شده ثبت کرده بودند، تهیه کردند. آنها پس از خرید فرآورده از شرکت فوق، آن را در بازار به فروش رسانده و پول آن را میان خود تقسیم کرده بودند.

پس از سررسید بدهی شرکت مذکور، با ارائه ضمانت‌نامه‌ها توسط شرکت( ن . ج ) به بانک مورد نظر معلوم می‌شود که هر سه فقره ضمانت‌نامه بانکی ارائه‌شده جعلی و فاقد اعتبار بوده است. بر همین اساس، بانک و شرکت نفتي اقدام به شکایت از متهمان کردند که اخیرا پس از بيش از سه سال به محکومیت متهمان منجر شد.

با رسیدگی دستگاه قضایی،‌ جرم متهمان در کلاهبرداری، تحصیل مال از طریق نامشروع و معاونت در جعل اثبات شد و بدین ترتیب دادگاه ۷ تن از متهمان را بابت کلاهبرداری به رد عین مال برده‌شده به میزان ۴۹ هزار تن از يكي از فرآورده هاي نفتي به قيمت روز محکوم کرد.

همچنین ۷ تن از متهمان به پرداخت جزای نقدی ۴۰۰ میلیارد ریال در حق صندوق دولت و متهمان ردیف اول و دوم به پرداخت جزای نقدی ۵۸۰ میلیارد ریال بعلاوه ۱۰سال و نیم حبس تعزیری محکوم شدند. سایر متهمان نیز حبس‌های یک تا ۱۵ سال حبس و مجازات‌های مالی دیگری محکوم شدند.

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزئیات جدید از محکومیت تعدادی از متهمان نفتی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات