هاشمی: مدال های بیشتری نسبت به المپیک لندن کسب خواهیم کرد

هاشمی: مدال های بیشتری نسبت به المپیک لندن کسب خواهیم کرد
رئیس کمیته ملی المپیک، با بیان اینکه ظرفیت مدال آوری کاروان اعزامی ایران به المپیک 2016بالاتر از المپیک 2012 لندن است از جهانگیری معاون اول رییس جمهوری خواست تا حمایت بیشتری از کاروان اعزامی به ریو صورت بگیرد.
کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک ضمن اشاره ای مختصر به وضعیت کاروان ایران و چگونگی برگزاری المپیک ها اظهار داشت: همه کشورها عضو سازمان ملل نیستند در حالی که ۲۰۶ کشور عضو کمیته بین المللی المپیک هستند که حداقل با یک نماینده در میادین المپیک شرکت می کنند.


او که در نشست ورزشکاران المپیکی وپاراالمپیکی با معاون اول رییس جمهوری سخن می گفت به اولین حضور رسمی ایران در المپیک ۱۹۴۸ لندن اشاره کرد و افزود: اولین مدال ورزش ایران در المپیک مدال برنز بود که توسط سلماسی در کشتی بدست آمد.


رییس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه کشتی در همه ادوار المپیک صاحب مدال بوده، مدالهایی که توسط وزنه برداران و تکواندوکاران به دست آمده را نیز مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: حضور ما در المپیک با شش رشته ورزشی آغاز شد اما امروز با ۵۹ سهمیه در المپیک ریو شرکت خواهیم کرد ضمن اینکه امیدواریم تا آغاز مسابقات 2016 بتوانیم سهمیه های بیشتری کسب کنیم.


رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به اینکه زهرا نعمتی پرچمدار کاروان ایران در المپیک ریو خواهد بود گفت: در تاریخ ۱۲۰ ساله المپیک ۱۲ ورزشکار معلول موفق به کسب سهمیه المپیک شده بودند و نعمتی سیزدهمین ورزشکاری است که به این موفقیت دست یافته است ضمن اینکه باید بگویم افزایش تعداد سهمیه های ایران و همچنین افزایش یک رشته ورزشی نسبت به ادوار گذشته و حضور پررنگ داوران و ناظران ایران همراه با رکوردشکنی بانوان در کسب سهمیه از ویژگی های کاروان ایران است.


رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: پتانسیل مدال آوری کاروان ایران نسبت به دوره های قبل بیشتر است فقط امیدوارم حمایت کامل صورت بگیرد تا بدون مشکل در المپیک ریو شرکت کنیم.


وی در بخشی دیگر درخواست هایی را از معاون اول رئیس جمهور مطرح کرد و گفت: دو ماه حیاتی تا المپیک ریو پیش رو داریم. تسریع تخصیص بودجه در این مدت می تواند به ورزشکاران و آماده سازی آنها کمک کند ضمن اینکه این درخواست را دارم که در صورت امکان مراسم تقدیر از مدال آوران سال ۹۴ و پرداخت پاداش آنها پیش از اعزام کاروان ایران به المپیک ریو انجام شود.


کیومرث هاشمی همچنین در ادامه درخواست های خود از معاون اول رئیس حمهور گفت: از دولت می خواهم ۱۰ میلیارد خارج از اعتبارات کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش ویژه مربیان و کادر فنی در اختیار جامعه ورزش قرار داده شود. در فوتبال مربیان ۵۰۰- ۶۰۰ میلیون می گیرند و دریافت این رقم می تواند برای مربیان غیر فوتبالی هم کمک بزرگی باشد. همچنین از شما می خواهم از اردوی ورزشکاران المپیکی در آستانه اعزام به ریو بازدید کنید.
#1varzesh #المپیک #رییس_جمهوری #لندن #معاون_اول #معاون_اول_رئیس_جمهور #۱ورزش

[ منبع این خبر سایت ورزش 1 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هاشمی: مدال های بیشتری نسبت به المپیک لندن کسب خواهیم کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات