پنجمین مورد قاچاق انسان از آغاز امسال تاکنون کشف شد

به گزارش گمرک جمهوری اسلامی ایران، دو نفر شهروند پاکستانی لابلای محموله بار یک تریلر مخفی شده بودند و قصد داشتند به طور غیرقانونی از مرز بازرگان به ترکیه بروند.
ماموران گمرک بازرگان پس از مشکوک شدن به این محموله، تریلر را با دستگاه ایکس‌ری کامیونی کنترل و بازرسی کردند و پس از اسکن دقیق محتوای کامیون به کمک ارزیاب مربوط، مشخص شد لابلای بار موارد مشکوکی وجود دارد.
بر پایه این گزارش، ارزیاب اجازه فک پلمپ تریلر را داد و در بررسی‌های انجام شده دو تبعه پاکستانی از داخل محموله کشف شدند.
این گزارش حاکی است به دنبال کشف این محموله قاچاق، پرونده قضایی تشکیل شد و برای رسیدگی در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.
قاچاق انسان شکل نوینی از برده‌داری در دنیای مدرن است که شامل استخدام انسان‌ها، انتقال و دریافت آنها برای وادار کردن افراد به تن‌فروشی یا انجام کارهای سخت و طاقت‌فرسا در کارخانه ها، رستوران‌ها، مزرعه ها، دامداری‌ها و پروژه‌های ساختمانی می شود.
قاچاق انسان پس از قاچاق اسلحه و مواد مخدر، سومین تجارت غیرقانونی در دنیا به شمار می‌رود.
یک گزارش تازه نشان می دهد 45 میلیون و 800 هزار نفر از مردم سراسر جهان اسیر بردگی مدرنند و شمار آنها یک سوم بیش از آن است که پیش از این تصور می شد.
اقتصام**2078**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-حوادث می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پنجمین مورد قاچاق انسان از آغاز امسال تاکنون کشف شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات