شهرداری ها به تحقق اهداف برنامه ششم در حوزه ورزش کمک کنند

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا گل محمدی عصر دوشنبه در همایش هیات های ورزشی استان البرزکه درسالن میلاد شهرداری کرج برگزارشد، با اشاره به اینکه انتظار می رود این گردهمایی دستاورد مطلوبی در برداشته باشد، افزود: در این نشست موارد فنی و مهمی مطرح شد ولی جای بسیاری از هیات ها خالی بود.
وی ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر بود که چند تن از مسئولان استانی و کشوری در این نشست حضور داشته باشند ولی به دلیل تداخل برنامه ها این امر محقق نشد.
گل محمدی گفت: سال گذشته سخت ترین سال مالی تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی بود از این رو ورزش استان البرز نیز به تبع از کل کشور در این بخش با مشکلات عدیده ای مواجه شد.
وی با اشاره به شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل افزود: در این دوره یکی از اهداف مهم کشور سازندگی است که این امر محقق نمی شود مگر با عدالت اجتماعی و اجرای صحیح بندهای اقتصاد مقاومتی توسط مردم و مسئولان، بنابراین باید در این راه با جدیت بیشتری عمل کرد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان البرز اضافه کرد: امید است امسال با گشایش هایی که در تمامی امور اعم از اقتصادی و سیاسی صورت می گیرد اقدامات شایسته ای در خصوص تقویت زیر ساخت ها انجام شود چراکه استان البرز در این بخش به شدت با فقر مواجه است.
وی گفت: در سال 94 بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شد 10 پروژه عمرانی افتتاح شود و امور تا 22 بهمن نیز به خوبی دنبال شد ولی در نهایت عدم عمل به وعده ها از سوی سازمان مدیریت برنامه ریزی استان سد بزرگی در این راه شده و وقفه 3 ماهه در طرح ها ایجاد شد.
این مسئول افزود: سالن تختی کرج که نماد ورزش استان محسوب می شود 8 سال در حالت بلاتکلیف قرار داشت که با پیگیری های لازم بازسازی شد و پیمانکار مربوطه پروژه را در اسفند 93 تحویل داد ولی تاکنون موفق به دریافت طلب یک میلیاردی خود نشده است.
وی عنوان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته 7 میلیارد تومان اعتبار برای بخش ورزش از سوی استان مصوب شد ولی تاکنون 2 میلیارد و 500 میلیون تومان محقق شده، از سوی دولت نیز 10 میلیارد تومان پیش بینی شده بود که تاکنون 7 میلیارد و 500 میلیون تومان دریافت شده است.
گل محمدی با اشاره به ضعف سرانه های ورزشی و عملی نشدن وعده ها برای جبران کاستی ها و زیر ساخت ها گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته در 5 سال برنامه ششم، درصدد اضافه کردن 500 هزار متر به سرانه های ورزشی البرز هستیم.
وی افزود: با تحقق اهداف برنامه ششم توسعه تا حدود بسیاری سرانه های ورزش استان به استاندارد های جهانی نزدیک می شود بنابراین نیاز است در این راستا شهرداری ها و شوراها شهر و روستا به کمک ورزش و جوانان بشتابند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان البرز ادامه داد: اقدامات اخیر شورای شهر کرج در راستای کمک به ضعف سرانه ها در ورزش محسوس است ولی با توجه به شرایط خاص البرز انتظار بیشتری وجود دارد.
وی با اشاره به بخش فنی ورزش استان البرز گفت: 6 ورزشکار از استان البرز المپیکی شدند که به لحاظ تعداد و تنوع در تاریخ البرز بی نظیر بوده همچنین در بخش بانوان نیز تنها ورزشکار زن راه یافته به این دوره از المپیک نیز البرزی است.
گل محمدی ضمن تقدیر از عملکرد هیات های ورزشی استان افزود: البرز در حوزه نیروی انسانی بسیار قدرتمند است ولی به لحاظ زیر ساخت ها به جد دچار فقر است چراکه در دسته بندی های کشوری در رده پنجم گروه دو یعنی جزو ضعیف ترین ها هستیم.
وی اظهار کرد: هیات ها باید در بخش ورزش میزبانی رویدادهای ملی و بین المللی و قهرمانی در عرصه های مختلف را در دستور کار قرار دهند تا رتبه استان در سطح کشور ارتقاء یابد.
1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهرداری ها به تحقق اهداف برنامه ششم در حوزه ورزش کمک کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات