درخواست مجوز اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم تسلیحاتی علیه لیبی

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سازمان ملل متحد، این در خواست در حالی مطرح شد که 15 عضو این شورا، پیش نویس قطعنامه ای را بررسی می کنند که به نیروی دریایی اتحادیه اروپا موسوم به «عملیات صوفیه»، مجوز رهگیری شناورهای مظنون به انتقال تسلیحات به لیبی را دریاهای آزاد می دهد.
به گزارش ایرنا، این در حالی است که فائز السراج نخست وزیر لیبی خواستار لغو تحریم تسلیحاتی علیه لیبی به علت اهمیت بسیار زیاد این اقدام برای مبارزه با تروریسم شد.
سراج ضمن مخالفت با دخالت نظامی غرب در این کشور، افزود: نیروهای مسلح ما تنها درخواست تصویرهای ماهواره ای سازمان های اطلاعاتی و کمک فنی کرده اند.
سراج در باره ابراز تمایل چندین کشور اروپایی برای کمک به لیبی در جنگ با تروریسم، گفت: ما بسیار خوب می دانیم که جامعه بین المللی می خواهد به ما کمک کند و ما نیز در مبارزه با تروریسم احتیاج به کمک خارجی داریم اما این ربطی به دخالت نظامی ندارد. ما از هر نوع همکاری استقبال می کنیم اما نیازی به حضور نظامیان بیگانه در خاک لیبی نمی بینیم.
شبد**اروپام**1486**1504

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست مجوز اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم تسلیحاتی علیه لیبی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات