914 پروژه قابل واگذاری به بخش خصوصی در آذربایجان شرقی وجود دارد

محمد صادق پورمهدی عصر دوشنبه در نشست اعضای قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان که با حضور وزیر کشور برگزار شد، پیشنهاد کرد برای تسهیل فرایند واگذاری طرح ها به بخش خصوصی اختیار بیشتری به شورای برنامه ریزی استان داده شود.
وی با اشاره به اینکه مطالبات پیمانکاران از چالش های عمده بخش عمرانی استان است ، گفت: برای تکمیل دو هزار طرح ملی و استانی 300 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است .
پورمهدی اعلام کرد: در دو سال گذشته حدود 3700 طرح با اعتبار هزینه شده 56 هزار میلیارد ریال بهره برداری شده است .
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه سند تدبیر توسعه استان با اتکا به ظرفیت های داخلی تدوین شده است، گفت: تاکنون 50 تفاهم نامه بین وزارت خانه ها، دستگاه های استانی، شهرداری ها و موسسه های غیردولتی برای استفاده از این ظرفیت ها امضا شده است.

* شهردار تبریز: در 30 ماه گذشته به اندازه عمر انقلاب در این شهر طرح افتتاح شد
شهردار تبریز هم در این نشست گفت: در 2.5 سال گذشته با اعتبار هزینه شده 50 هزار میلیارد ریال به اندازه عمر انقلاب اسلامی ایران در این شهر طرح افتتاح شده است .
صادق نجفی با اشاره به اینکه بیش از سه هزار نفر در طرح های شهرداری فعالیت می کنند، گفت: در دو سال گذشته هفت هزار و 300 میلیارد ریال به قطار شهری تبریز تزریق شده است.
وی کل سرمایه گذاری صورت گرفته در این شهر را 71 هزار و 90 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: 90 درصد این سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی صورت گرفته است.
وی گفت: بوستان بزرگ تبریز به وسعت 150 هکتار و سرمایه گذاری 11 هزار و 500 میلیارد ریال از جمله سرمایه گذاری های بخش خصوصی در این شهر است.
شهردار تبریز با اشاره به اینکه بودجه عمرانی این شهر در سال گذشته 24 هزار میلیارد ریال بود، گفت: برای امسال سرمایه گذاری 66 هزار و 490 میلیارد ریالی پیش بینی شده است .
6132/3071/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «914 پروژه قابل واگذاری به بخش خصوصی در آذربایجان شرقی وجود دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات