ارائه اقتصاد مقاومتی در آموزش و پرورش با یک مدل سه وجهی

به گزارش خبرنگار مهر عطاالله حنیفی عصر دوشنبه در هفتمین نشست هم‌اندیشی مدیران کل قطب‌های چهار و پنج کشور که با محوریت رویکرد مقاومتی در اقتصاد آموزش‌وپرورش اظهار کرد: هر سال جلساتی با رویکرد فرهنگی، تربیتی و مسائل امور اجتماعی با حضور مدیران کل آموزش و پرورش برگزار می شود.

 وی افزود: اولویت اصلی این جلسه توسعه مشارکت های مردمی در راستای اقتصاد آموزش و پرورش است که سعی می شود به ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی، کیفیت، عدالت آموزشی و همچنین بحث مشارکت های مردمی هم پرداخته شود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: سی و سومین اجلاس روسای آموزش و پرورش  نیز امسال در تاریخ ۱۸ مرداد به مدت سه روز در تهران با محوریت ۵ موضوع ساماندهی نیروی انسانی، کیفیت اموزشی و پرورشی، عدالت آموزشی و پرورشی، توسعه مشارکت های مردمی و توسعه اقتصاد آموزش و پرورش با حضور رئیس جمهور برگزار می شود.

حنیفی با بیان اینکه در سالهای گذشته کار گروه هایی با ظرفیت های محدودی تشکیل می شد که موجب اعتراض مدیران بود، تصریح کرد: به همین دلیل در این دوره توسط ستاد اجلاس ۵ کارگاه آموزشی با محوریت پنج موضوع بالا ارائه می شود که روسای این کارگاه ها روسای قطب ها به همراه معاونان وزیر هستند.

وی با بیان اینکه این اجلاس به اقتصاد مقاومتی تاکید دارد، بیان کرد: در هم اندیشی که با روسای آموزش و پرورش صورت گرفت برای بازخورد و نتایج مطلوب کارگاه ها تصمیم گرفته شد تا مدیران نیز در این هم اندیشی ها شرکت کنند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اقتصاد آموزش و پرورش با رویکرد اقتصاد مقاومتی هدف این جلسه است، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی در آموزش و پرورش در قالب یک مدل سه وجهی ارائه خواهد شد.

وی ادامه داد: محور اول بند ۲۱سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری است که به تبلیغ و ترویج محیط های آموزشی و فرهنگی اقتصاد مقاومتی تاکید دارد به همین منظور دو همایش ملی برپا شد و همچنین دو موضوع اقتصاد مقاومتی در آموزش و پرورش و بهره وری در اقتصاد مقاومتی  نیز به این منظور چاپ شده است .

وی افزود:  محور دوم بحث تربیت اقتصادی برای دانش آموزان با رویکرد اقتصاد مقاومتی است یعنی با استخراج جوهره اصلی سند تحول بنیادین می توان تعلیم و تربیت تمام ساعاتی که یک وجه تربیت اقتصادی است را پیاده سازی کرد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در خصوص محور سوم بیان کرد: محور سوم برنامه ها و اقدامات سازمانی و درون سازمانی است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ارائه اقتصاد مقاومتی در آموزش و پرورش با یک مدل سه وجهی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات