آلمان ادعای اردوغان مبنی بر حمایت نمایندگان ترک پارلمان آلمان از تروریسم را رد کرد

بعد از اظهارات رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه مبنی بر حمایت نمایندگان ترک تبار پارلمان آلمان از تروریست، دولت فدرال آلمان این اظهارات را به شدت رد و محکوم کرد.
به گزارش ایرنا، اشتفن زایبرت سخنگوی دولت آلمان گفت: حملات رییس جمهوری ترکیه علیه نمایندگان ترک تبار پارلمان آلمان پیرو تصمیم قطعنامه نسل کشی ارامنه بود و لذا این اظهارات برای ما غیر قبول است.
وی امروز در یک کنفرانس خبری هفتگی در جمع خبرنگاران تصریح کرد: اگر به صورت موردی یک نماینده پارلمان آلمان به حمایت از تروریسم متهم شود هرگز برای ما قابل قبول نخواهد بود.
زایبرت افزود: پارلمان آلمان یک تصمیم مستقل گرفته است و باید تصویب قانون آن نیز محترم شمرده شود. این نکته را صدر اعظم آلمان نیز در دیدار قبلی خود با رییس جمهوری ترکیه گوشزد کرده بود.
در همین رابطه جامعه ترک تبار آلمان شدیدا حملات اردوغان به نمایدگان پارلمان آلمان را محکوم کرد و گوکای سوفوقلو رئیس جامعه ترک های آلمان نیز این قبیل اظهارات را انزجار آور خواند و تاکید کرد که مردم بر پایه خون خود طبقه بندی شوند.
پیشتر رسانه های ترکیه گزارش داده بودند که رییس جمهوری ترکیه طی نطقی، نمایندگان ترک تبار پارلمان آلمان را به حمایت از تروریست متهم کرده بود و تاکید کرد که باید کلا آزمایش کنیم که آیا آنها ترک تبار هستند یا خیر.
وی وفاداری و وطن پرستی آنها را زیر سوال برد و یادآوری کرده بود که دولت آلمان به علت حمایت از حزب کارگر کردستان (پ ک ک) در واقع از تروریست حمایت می کند.
اروپام**441**456**1378** 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آلمان ادعای اردوغان مبنی بر حمایت نمایندگان ترک پارلمان آلمان از تروریسم را رد کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات