68 واحد تولیدی تعطیل شده در خراسان رضوی برای اخذ تسهیلات بانکی معرفی شدند

علی رسولیان دوشنبه شب در نشست بررسی مسائل و چالش های حوزه صادرات خراسان رضوی افزود: در مرحله اول برای استفاده از بسته های حمایتی دولت در حوزه تولید 581 واحد تعطیل و نیمه تعطیل در این استان شناسایی شدند که از این تعداد 238 واحد در سایت بهین یاب برای استفاده از تسهیلات اختصاصی دولت ثبت نام کردند.
وی اظهار کرد: از میان این واحدها 76 واحد از سوی خانه صنعت و معدن استان عارضه یابی شده و 68 واحد برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند.
وی اعتبار در نظر گرفته شده برای استان در مرحله نخست را هفت هزار و 630 میلیارد ریال ذکر و عنوان کرد : این رقم 4،8 درصد کل اعتبارات کشور در این بخش است.
رسولیان گفت: علاوه بر بسته حمایتی مربوط به حوزه تولید بسته دیگری هم در حوزه حمایت از صادرات ابلاغ شده که هنوز در خراسان رضوی اجرایی نشده است.
وی افزود: در این بسته با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، تسهیلات برای بخش های مختلف و هزینه های بازاریابی، ثبت تجاری در خارج کشور، ضمانت نامه ها و پرداخت جوایز صادراتی در نظر گرفته شده است.
وی اظهار کرد: کمیته ویژه ای متشکل از نماینده استانداری و سازمان صنعت ، معدن و تجارت و تشکل ها فعال شده که وضعیت این واحد ها و نوع تولید و اهمیت صادراتی بودن تولید آن را بررسی می کند.
رسولیان ادامه داد: با توجه به اینکه اعتقاد اصلی بر محوریت بخش خصوصی است لذا از ظرفیت و نظرات و دیدگاه های این بخش استفاده می شود.
وی ورود تشکل های بخش خصوصی به شناسایی چالش ها و مشکلات و موانع حوزه صادرات و ارائه مشاوره و راهکارهای مربوطه را مهم و مفید خواند و بر تقویت این موضوع تاکید کرد.
وی افزود: طی سال های اخیر نقش خوبی در حوزه افغانستان ایفا کرده ایم اما باید هوشیارانه در این حوزه عمل کنیم.
1906 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «68 واحد تولیدی تعطیل شده در خراسان رضوی برای اخذ تسهیلات بانکی معرفی شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات