20 طرح اشتغالزایی روستایی به بانک کار آفرین همدان معرفی شد

فریدون عربی روز دوشنبه در کارگروه تخصصی روستایی و عشایر استان همدان گفت: از 60 طرحی که از شهرستان ها به دبیرخانه طرح مشارکت روستاییان در ایجاد طرح های اشتغالزا فرستاده شده است که 10 طرح مشارکتی و 10 طرح غیر مشارکتی پس از تصویب استانی به بانک کار آفرینی امید ارسال شد.
وی عنوان کرد: بازرسان این بانک پس از مراجعه به محل طرح از شرایط موجود بازدید خواهند کرد، آنها به دنبال ایجاد طرح های دانش بنیان هستند از این طریق بتوان مقدمات سکونت بیشتر روستاییان را فراهم کرده و جلوی مهاجرت روستاییان گرفته شود.
وی ادامه داد: این طرح ها می تواند در همه صنایع از جمله خدماتی، صنعتی و تکمیلی بوده و متناسب با شرایط روستا باشد.
وی بیان کرد: بین 20 تا 200 خانوار می توانند در هریک از این طرح ها مشارکت داشته و تا هفت میلیون و 500 هزار ریال بدون وجود سقف از تسهیلات استفاده کنند.
عربی با بیان اینکه وثیقه افراد در این طرح ها کارت یارانه آنها است ادامه داد: با موافقت بانک عامل پس از ارائه تسهیلات نسبت به برداشت یارانه خانوار در این طرح ها اقدام می شود.
وی تصریح کرد: پس از ارائه تسهیلات طرح مشارکت تا یکسال دوره تنفس خواهد بود و بعد از یکسال بازپرداخت حداکثر تا چهار سال انجام می شود.
وی با بیان اینکه شرکت های خدماتی موظف هستند نسبت به ارائه خدمات اقدام کنند افزود: پست بانک، بانک سینا و بنیاد علوی و جانبازان در این طرح مشارکت دارند و واحدهای استانی موظف هستند هر گونه خدمات را ارائه دهند.
وی بیان کرد: این طرح ها تا 10 سال از معافیت مالیاتی بهره مند هستند.
استان همدان دارای یک هزار و 75 روستا بوده که تا سال های گذشته 45 درصد جمعیت استان همدان در این روستاها ساکن بودند که طبق گزارشات، جمعیت روستایی استان همدان به دلیل مهاجرت ها 30 درصد کاهش یافته است.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «20 طرح اشتغالزایی روستایی به بانک کار آفرین همدان معرفی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات