کمک 17 میلیارد ریالی مردم شهرضا به کمیته امداد امام خمینی(ره)

کمیته امداد رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرضا گفت: مردم شهرستان شهرضا در سال گذشته بیش از ۱۷میلیارد ریال در سرفصل‌های صدقات، کفارات، نذورات و قربانی، اطعام، فطریه و عقیقه کمک کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرضا، علی محمد کاظم زاده عصر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان، اظهار داشت: بیش از 2 هزار و 711 خانوار به عللی مانند فوت سرپرست، طلاق، بیماری سرپرست، از کارافتادگی، معلولیت، متارکه و زندانی سرپرست تحت حمایت کمیته امداد هستند و در سال گذشته بیش از 19 میلیارد ریال مستمری دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به فعالیت واحد فرهنگی و آموزش کمیته امداد شهرضا، افزود: در سال گذشته بیش از 447 دانش‌آموز و 118 دانشجو از خدمات فرهنگی کمیته امداد شهرستان استفاده کردند و در مجموع بیش از یک میلیارد ریال در این زمینه هزینه شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرضا تصریح کرد: تکمیل مسکن شهری، احداث و خرید، تعمیرات ساختمان منازل شهری و روستایی مددجویان به تعداد 82 مورد با مبلغ 2 میلیارد ریال و اخذ تخفیف‌های انشعابات و صدور پروانه و تخفیف در عوارض از مهمترین اقدامات کمیته امداد در بخش مسکن مدددجویان بوده است.

وی اظهار داشت: هر فرد می‌تواند یک یا چند یتیم زیرپوشش این نهاد را انتخاب و حمایت‌های مادی و معنوی، کمک در امر تحصیل، درمان، ساخت مسکن آنها را تقبل کند که در حال حاضر  262 یتیم تحت حمایت شهرستان از حمایت بیش از یک هزار و 240 حامی نیکوکار برخوردار هستند.

کاظم‌زاده با اشاره به درآمد مشارکت‌های مردمی در شهرستان، افزود: مردم نیکوکار و خیر شهرستان در سال گذشته بیش از 17میلیارد ریال در سرفصل‌های صدقات، کفارات، نذورات و قربانی، اطعام، فطریه، عقیقه و مبلغ 2 میلیاردو 700میلیون ریال نیز در زمینه زکات واجب و مستحبی به کمیته امداد پرداخت کردند.

وی بیان کرد: 347فقره وام اشتغال امدادی و بانکی با اعتبار بیش از 33میلیارد ریال در سال گذشته پرداخت شده و بیش از 488 نوع آموزش در زمینه مهارت آموزی، پایدارسازی و توسعه طرح‌های اشتغال با اعتباری بالغ بر 565 میلیون ریال ارائه شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرضا خاطرنشان کرد: رفع مشکلات درمانی، آموزشی، مسکن، ازدواج مددجویان با پرداخت تسهیلات کارگشایی در امداد دنبال می‌شود و در این مقوله بیش از 317نفر با اعتباری بیش از 900میلیون ریال مساعدت شده است.

وی با اشاره به جهیزیه و هدیه ازدواج به مددجویان، اظهار داشت: پرداخت کمک هزینه تامین جهیزیه دختران و هدیه ازدواج فرزندان ذکور تحت حمایت از برنامه‌های امداد است که در این زمینه در سال گذشته بیش از 2میلیارد و 500 میلیون ریال به بیش از 146 نوعروس و داماد تحت حمایت مساعدت شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کمک 17 میلیارد ریالی مردم شهرضا به کمیته امداد امام خمینی(ره)» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات