دانشگاه آزاد اسلامی رتبه سوم جهانی تعداد دانشجویان را به خود اختصاص داد‌

علوی فاضل رئیس مرکز هماهنگی امور استان‌ها و دفا‌تر هیئت امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: براساس آمارهای جهانی دانشگاه‌ها از نظر تعداد دانشجو رتبه‌بندی شده که دانشگاه‌ آزاد اسلامی در این حوزه رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، مجتبی علوی فاضل عصر امروز در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری بیان دانشگاه آزاد اردبیل و دانشگاه نیرایست قبرس اظهار داشت: انعقاد چنین تفاهم‌نامه‌های همکاری علمی سبب رشد و توسعه کشورهای منطقه می‌شود.

رئیس مرکز هماهنگی امور استان‌ها و دفا‌تر هیئت امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دانشگاه‌های کشورهای منطقه قفقاز هم از لحاظ تاریخی و هم علمی، ژنوم با استعداد محسوب می‌شود و به عنوان یک سرمایه بزرگ در منطقه مطرح است.

وی با اشاره به سیاستگذاری کلی علم و فن آوری توسط مقام معظم رهبری بیان کرد: افق و چشم‌انداز توسعه علمی کشور در دوره‌های میان مدت و بلند مدت تعریف شده که بخشی از آن برقراری ارتباط با کشورهای مختلف دنیا به خصوص منطقه است که دانشگاه آزاد اسلامی نیز با این نگاه، به توسعه برقراری ارتباط با دانشگاه‌های مختلف می‌پردازد.

علوی فاضل دانشگاه آزاد اسلامی را با داشتن 505 شعبه بزرگ‌ترین دانشگاه کشور معرفی کرد و گفت: در دنیا براساس آماری که توسط ESI و دیگر منابع بین‌المللی منتشر شده، دانشگاه‌ها را از نظر تعداد دانشجو رتبه بندی کرده که دانشگاه‌های گاندی هند، اقبال پاکستان و دانشگاه آزاد اسلامی رتبه‌های نخست تا سوم را به خود اختصاص داده‌اند.

دانشگاه آزاد اسلامی رتبه سوم جهانی تعداد دانشجویان را به خود اختصاص داد تصریح کرد: با توجه به این که بخش اعظمی از دانشجویان دانشگاه‌های هند و پاکستان غیرحضوری هستند بنابراین دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به جایگاه خوب این دانشگاه در تولید علم گفت: با عنایت به تقسیم‌بندی دانشگاه‌ها به نسل اول که آموزشی هستند، نسل دوم پژوهشی و نسل سوم کارآفرین، دانشگاه آزاد اسلامی نسل نخست و دوم را پشت سر گذاشته و وارد نسل سوم شده است.

علوی فاضل با اشاره به ظرفیت‌های خوب علمی و فن آوری در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی تمامی واحد دانشگاهی کشور در شبکه ساها ساماندهی شده است، به طوری که دانشجویان و اعضای هیئت علمی می‌توانند از هر نقطه کشور خدمات 7 هزار و 600 آزمایشگاه و 3 هزار و 400 کارگاه را ملاحظه کرده و استفاده کنند.

دانشگاه آزاد اسلامی رتبه سوم جهانی تعداد دانشجویان را به خود اختصاص داد بیان کرد: این شبکه قابلیت اتصال به دیگر دانشگاه دولتی را دارد و با هماهنگی‌هایی که به عمل آمده به عنوان شبکه ملی آزمایشگاهی کشور تثبیت می‌شود که امکان اتصال این شبکه به کشورهای دیگر از جمله کشورهای قفقاز فراهم است که با همکاری یکدیگر می‌توان یک شبکه آزمایشگاهی در منطقه ایجاد کرد.

وی افزود: تمامی کتابخانه‌های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی نیز به وسیله شبکه به یکدیگر متصل هستند که برای تمامی دانشجویان و کاربران قابل دسترس بوده و گنجینه  غنی از کتاب‌های مرجع است.

در این جلسه رمضان کورکماز، رئیس دانشگاه  نیرایست قبرس فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل را خوب ارزیابی کرده و بر گسترش روابط و تبادل علمی بین دو دانشگاه تاکید کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشگاه آزاد اسلامی رتبه سوم جهانی تعداد دانشجویان را به خود اختصاص داد‌» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات