وزیر کشور: نظام اداری کار ۱۰ روزه را در ۱۰۰ روز انجام می‌دهد

به گزارش مشرق، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در جلسه شورای اداری و ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی، که در تالار پتروشیمی تبریز برگزار شد، با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی یک ضرورت عقلی و شرعی است، اظهار داشت: باید به آن اعتقاد و ایمان داشته باشیم، که اگر به اعتقاد قلبی تبدیل شد، مشکلات برطرف شده و به سرعت پیش می رویم.

وی با بیان اینکه همه امکانات اقتصادی، طبیعی، مدیریتی، انسانی و موقعیت ممتاز جغرافیایی فراهم است تا اقتصاد مقاومتی را به سرمنزل مقصود برسانیم، تصریح کرد: اگر نتوانیم از این فرصت تاریخی برای بهبود اقتصاد کشور استفاده کنیم، نسل‌های آینده ما را نمی‌بخشند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه برداشت ما از اقتصاد مقاومتی، نباید انجام پروژه و تقویت تولید خلاصه شود، ابراز داشت: مهم، باور، رویکرد و انگیزه است که با تقویت آن، همه سرمایه گذاری، اشتغال و... در داخل آن حل می‌شود و کسی که به این راه اعتقاد دارد، تمام وقت کار می کند و زمان نمی‌شناسد.

وی، با تاکید بر اینکه نظام اداری و بروکراسی، اجازه اجرای روان کارها را نمی‌دهد، تصریح کرد: کشور با 3 آسیب اصلی در حوزه نظام برنامه‌ریزی با کلان‌نگری بخشی و متمرکز، نظام بودجه‌ریزی مبتنی بر جمعیت و فعالیت و نظام بروکراسی با ساختار تشکیلات اداری معیوب مواجه است که نتوانسته‌ایم تا بحال کاری برای این سه انجام  دهیم.

رحمانی فضلی افزود: در نظام اداری که می‌تواند در 10 روز کاری را انجام دهد، در 100 روز انجام می‌شود و روند طولانی ‌دارد که باید این روند اصلاح شود.

جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی، با اشاره به ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی و افزایش تولید و اشتغال، تصریح کرد: با روند فعلی، 3.5 میلیون بیکار تا 20 سال آینده 16 میلیون می‌شود.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر کشور: نظام اداری کار ۱۰ روزه را در ۱۰۰ روز انجام می‌دهد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات