ایران نقش فعالی در فرایند مذاکراتی مربوط به اهداف توسعه پایدار داشته است

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، پروفسور «جفری دیوید ساکس» مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور توسعه پایدار امروز (دوشنبه) با معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه دیدار کرد.
در این دیدار مشاور دبیرکل سازمان ملل متحد به تشریح فعالیتهای نظام ملل متحد در حوزه توسعه پایدار پرداخت و اضافه کرد ایران نقش فعالی در فرایند مذاکراتی مربوط به اهداف توسعه پایدار و دستور کار 2030 برای توسعه پایدار داشته است و ما امیدواریم این فرایند با مشارکت فعال همه کشورهای عضو سازمان ملل در تحقق اهداف توسعه پایدار پیشرفتهای خوبی داشته باشد.
وی افزود: موضوعات زیست محیطی و تغییرات آب و هوا نیز در این دستور کار و اهداف توسعه پایدار جایگاه ویژه ای دارد.
ساکس گفت: تبعات ناگوار زیست محیطی و تغییرات آب و هوا بر منطقه غرب آسیا بسیار شدید بوده و می تواند تأثیرات گسترده ای بر زندگی و رفاه مردم این منطقه داشته باشد، از این رو ما در سازمان ملل آماده ایم در رابطه با این موضوعات با کشورهای منطقه خصوصا جمهوری اسلامی ایران همکاری کنیم و ایران به صورت بالقوه می تواند مرکز اصلی منطقه ای موضوعات زیست محیطی و توسعه پایدار باشد.
همچنین «سید عباس عراقچی» معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه نیز در این ملاقات اظهار داشت: موضوعات زیست محیطی و توسعه پایدار از اهمیت ویژه ای در جمهوری اسلامی ایران برخوردار است و سیاستهای کلی نظام و برنامه های ملی بر حفظ محیط زیست و توسعه پایدار در بخشهای مختلف کشور تأکید دارد.
معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه گفت: کشورهای توسعه یافته بایستی ابزارهای اجرائی لازم برای تحقق اهداف توسعه پایدار در زمینه های تأمین منابع مالی، انتقال فناوری و ظرفیت سازی را فراهم کنند تا پیگیری اقدامات و فعالیتهای مرتبط با تحقق اهداف توسعه پایدار تسهیل گردیده و هیچگونه محدودیتی برای تامین منابع مالی آن، ایجاد نگردد.
شبد**1953** 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران نقش فعالی در فرایند مذاکراتی مربوط به اهداف توسعه پایدار داشته است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات