قهرمانان ورزشی به ارتقاء غرور ملی، انسجام و وحدت داخلی كمك می كنند

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، اسحاق جهانگيري عصر امروز در نشست صميمانه با فدراسيون هاي ورزشي و ورزشكاران راه يافته به المپيك و پارالمپيك ريو 2016 كه در هتل المپيك تهران برگزار شد با تبريك حلول ماه مبارك رمضان اظهار داشت: هدف از اين نشست شنيدن دغدغه هاي فدراسيون ها و ورزشكاراني است كه عازم رقابت هاي المپيك و پارالمپيك هستند.
وي با بيان اينكه البته دولت بر مشكلات و دغدغه هاي شما آگاهي دارد و وظيفه خود مي داند كه در جهت رفع اين مشكلات گام بردارد، خاطرنشان كرد: ورزشكاران ايران با وجود مشكلات فراوان، نسبت به كسب سهميه المپيك و مدال اقدام مي كنند و با اين كار دل ملت ايران را شاد مي كنند و پرچم جمهوري اسلامي ايران را به اهتزاز در مي آورند.
جهانگيري با تبريك به ورزشكاران و فدراسيون هايي كه موفق به كسب سهميه المپيك و پارالمپيك شده اند خاطرنشان كرد: تلاش هاي بسيار خوبي در حوزه ورزش صورت گرفته و خوشبختانه ركورد خوبي در كسب سهميه كاروان ورزشي ايران در مسابقات المپيك به ثبت رسيده است و اميدوارم در مدت باقيمانده تا آغاز مسابقات المپيك، بتوانيم سهميه بيشتري كسب كنيم.
معاون اول رييس جمهور همچنين به مسئولين تيم ملي واليبال كشورمان و ملي پوشان اين رشته ورزشي نيز دست مريزاد گفت و افزود: ملي پوشان تيم واليبال انصافاً از جان مايه گذاشتند تا بتوانند براي ملت ايران افتخار كسب نمايند.
وي در ادامه با اشاره به اهميت ورزش و كسب قهرماني تصريح كرد: در اقصي نقاط كشور از دورترين نقاط تا پايتخت، يكي از موضوعاتي كه همه مردم و همه آحاد جامعه از اقشار مختلف درباره آن اتفاق نظر دارند، موضوع ورزش است و همه مردم از كسب رتبه هاي قهرماني ملي پوشان كشورمان خشنود و خرسند مي شوند.
جهانگيري ادامه داد: اگر به دنبال موضوعاتي هستيم كه بتواند به وحدت داخلي و انسجام جامعه كمك كند، بايد بدانيم كه كسب قهرماني در ورزش داراي اين ويژگي است و مي تواند انسجام داخلي كشور را تقويت نمايد.
معاون اول رييس جمهور گفت: در مقطع فعلي علاوه بر اينكه كسب قهرماني و حضور در رقابت هاي بين المللي ورزشي مي تواند غرور و انسجام داخلي كشور را تقويت كند، دستاورد ديگر اين موضوع، ديپلماسي عمومي و فرهنگي ورزش است چرا كه ملي پوشان كشورمان در حقيقت نماينده ملتي بزرگ، متمدن و مظلوم هستند.
جهانگيري ادامه داد: ايران يكي از كهن ترين تمدن ها و بي ترديد كساني كه امروز در دنيا ادعاي تمدن دارند، بخش زيادي از اين تمدن را مديون تمدن ايران هستند.
وي همچنين ملت ايران را ملتي فرهنگي و مظلوم توصيف كرد و گفت: ملت ايران همواره و به خصوص پس از انقلاب اسلامي از سوي قدرت هاي بزرگ تحت فشار بوده اند اما به رغم اين فشارها روز به روز بر عظمت و اقتدار خود افزوده اند.
معاون اول رييس جمهور اضافه كرد: خوشبختانه ورزشكاران ايراني در ميادين مختلف ورزشي و در صحنه رقابت هاي بين المللي همواره اخلاق و ادب را به نمايش مي گذارند و فرهنگ غني ملت ايران را به جهانيان معرفي مي كنند.
جهانگيري با اشاره به نامگذاري كاروان المپيك تحت عنوان كاروان امام رضا (ع)‌گفت: يكي از افتخارات ملت ايران وجود مبارك امام هشتم در ايران است و همه مردم با امام رضا (ع)‌ زندگي مي كنند و به او عشق مي ورزند.
وي همچنين با يادآوري نام كاروان پارالمپيك كشورمان در مسابقات ريو 2016 تحت عنوان شهداي منا تصريح كرد: شهداي منا بسيار مظلوم بودند و روسياهي اين حادثه همواره براي دولت سعودي باقي خواهد ماند.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به اينكه دو نفر از ملي پوشان ورزش بانوان كشورمان پرچمدار كاروان هاي المپيك و پارالمپيك در مسابقات ريو 2016 هستند، گفت: پرچمدار بودن اين بانوان با حجاب اسلامي در ميادين بين المللي بسيار ارزشمند است و نشان مي دهد كه حجاب اسلامي هيچ محدوديتي براي بانوان ايجاد نمي كند.
جهانگيري در ادامه سخنان خود با يادآوري محدوديت هاي فراوان دولت در بخش بودجه تصريح كرد: دولت تدبير و اميد در دوره خشكسالي مالي مديريت اجرايي كشور را بر عهده گرفت و يكي از مشكلاتي كه بر اين مسائل افزوده شد، كاهش بهاي نفت بود كه از نيمه سال گذشته بر ما تحميل شد.
وي اضافه كرد: البته پس از لغو تحريم ها توانستيم ميزان صادرات نفت را تا يك ميليون بشكه افزايش دهيم اما همچنان تنگناي مالي بر بودجه دولت غلبه دارد.
معاون اول رييس جمهور تصريح كرد: دولت مصمم است با وجود اين محدوديت ها منابع مالي مورد نياز كاروان هاي ورزشي المپيك و پارالمپيك كشورمان را تامين كند و شرايطي را بوجود آورد كه دغدغه ورزشكاران راه يافته به المپيك به حداقل ممكن كاهش يابد.
جهانگيري همچنين با اشاره به گزارش وزير ورزش در خصوص جوايز تعيين شده براي مدال آوران المپيك كشورمان گفت: البته علاوه بر اين هدايا، پيشنهاد ديگري نيز مطرح شده كه در صورت لزوم به جوايز اصلي افزوده خواهد شد.
وي با بيان اينكه براي دولت رقابت جوانمردانه در مسابقات المپيك و پارالمپيك از اهميت ويژه اي برخوردار است، گفت: البته مردم ايران از ملي پوشان خود انتظار قهرماني و كسب مدال دارند و اميدوارم ورزشكاران كشورمان بتوانند عملكرد مناسبي در اين مسابقات داشته و با موفقيت و سربلندي به كشور بازگردند.
در اين نشست وزير ورزش نيز گزارشي از اقدامات انجام شده براي كسب سهميه المپيك ارائه كرد و گفت: برنامه ريزي و كار دقيقي در دو سال اخير انجام شده و اميدوارم كاروان ايران بتواند نتايج خوبي در مسابقات المپيك و پارالمپيك پيش رو به دست آورد.
گودرزي با بيان اينكه ايران در مجموع در 15 دوره مسابقات المپيك شركت كرده است، گفت: از اين تعداد 8 دوره مربوط به قبل از انقلاب بوده كه منجر به كسب 29 مدال شده و 7 دوره مربوط به پس از انقلاب اسلامي است كه 31 مدال كسب كرده ايم.
در اين نشست كه روساي فدراسيون هاي راه يافته به المپيك و برخي ملي پوشان كشورمان نيز حضور داشتند، روساي كميته هاي ملي المپيك و پارالمپيك كشور نيز گزارشي از اقدامات انجام شده و برنامه ريزي هاي صورت گرفته براي كسب سهميه المپيك و حضور در رقابت هاي بين المللي ارائه كردند.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قهرمانان ورزشی به ارتقاء غرور ملی، انسجام و وحدت داخلی كمك می كنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات