فرهنگ و اخلاق ترافیک باید در جامعه رواج یابد

رضا محمدیان، دوشنبه در یکصد و شصت و دومین جلسه این شورا افزود: شهرداری شیراز می بایست نسبت به ترویج فرهنگ و اخلاق ترافیکی به روش های مختلف به ویژه در موارد تحت امر خود از جمله ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی اقدام کند.
او گفت: همچنین لازم است که همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی نیز برای اعمال قانون و کنترل و نظارت بیشتر بر معابر شهری خصوصا معابر مرکزی و پرتردد شهر جلب شود.
محمدیان بیان کرد: در کنار بهره برداری کامل از خط یک مترو شیراز که بنا است تا پایان امسال اتفاق بیفتد، لازم است که شورا و شهرداری، بازبینی لازم در خطوط اتوبوسرانی را به عنوان یک امر ضروری در دستور کار خود قرار دهند.
وی یکی از عوامل مهم افزایش تردد در مرکز شهر را وجود مراکز درمانی و مطب های پزشکان در این محدوده دانست و از رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و رئیس سازمان نظام پزشکی تقاضا کرد که از صدور مجوز جدید در این محدوده خودداری کنند و برای انتقال مراکز درمانی و مطلب های موجود در محدوده مرکزی شهر با شورا و شهرداری همکاری لازم را داشته باشند.
محمدیان افزود: البته همکاری پزشکان و مراکز درمانی در دادن نوبت در ساعت مشخص به بیماران با تلفن یا از طریق اینترنت و داشتن دستگاه کارت خوان به جهت جلوگیری از اتلاف وقت و سردرگمی و حفظ کرامت انسانی بیماران نیز امری ضروری است.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: متاسفانه مشاهده می شود که به عنوان مثال بیمار در درمانگاه مطهری یا برخی مطب ها از ساعت های اولیه بعدازظهر می بایست به درمانگاه یا مطب مراجعه کند و ساعتها منتظر نوبت ویزیت بماند در حالی که با مدیریت نوبت دهی می توان علاوه بر حفظ شان شهروندان و مراجعان، از میزان ترافیک خصوصا در ساعت های پرحجم کاست.
6122 / 1876

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرهنگ و اخلاق ترافیک باید در جامعه رواج یابد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات