بوستان پدر در همدان بهره برداری شد

شهردار همدان در این مراسم گفت: سرانه فضای سبز شهر همدان با محاسبه باغات 27 مترمربع و بدون محاسبه باغات 9.8 مترمربع است.
سید مصطفی رسولی با بیان اینکه با بهره برداری از سه پارک محله ای در سایر نقاط شهر همدان این سرانه نیز افزایش خواهد یافت افزود: همچنین سه پارک محله‌ای در شهرک مدنی همدان هفته آینده بهره‌برداری می‌ شود.
وی با بیان اینکه اینکه اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در اولویت اساسی شهرداری همدان قرار گرفته است، تصریح کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، شهرداریها وضعیت مالی و درآمدی مناسبی ندارند که برای مدیریت این وضعیت باید صرفه‌جویی لازم در هزینه‌ها انجام شود.
مدیر منطقه چهار شهرداری همدان نیز گفت:بوستان پدر شهرک فرهنگیان با مساحتی در حدود 15 هزار مترمربع در مدت چهار ماه و با هزینه‌ای بالغ بر 70 میلیارد ریال احداث شده است.
مسعود دهبانی افزود: در این بوستان امکاناتی از جمله زمین ورزشی، وسایل بازی کودکان، تجهیزات صخره‌نوردی و بدنسازی در آن تعبیه شده است.
وی با بیان اینکه این بوستان به سیستم آبیاری بارانی مجهز شده است، افزود: برای تملک زمین این طرح 60 میلیارد ریال هزینه شده است که انتظار می‌رود با وجود این میزان هزینه، مردم در نگهداری بوستان شهرداری همدان را یاری دهند.
وی خاطرنشان کرد: فضاهای سبز شهری دارای بازدهی اجتماعی و اکولوژیکی هستند که مهمترین اثر فضای سبز در شهرها، کارکردهای محیط زیستی یا بازدهی اکولوژیکی آنهاست که شهرها را برای زیست مساعد می‌سازد.
دهبانی با بیان اینکه اهمیت فضاهای سبز شهری تا بدان حد است که امروزه وجود این کاربری به عنوان یکی از شاخصهای توسعه یافتگی جوامع به حساب می‌آید ادامه داد: توسعه فضای سبز شهری از اولویتهای اساسی شهرداری همدان و مناطق چهارگانه است.
7523/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بوستان پدر در همدان بهره برداری شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات