16 درصد روستاهای همدان زیر پوشش خدمات فنی و حرفه ی قرار دارند

علیرضا مهرابی روز دوشنبه در کارگروه تخصصی عشایر و روستائیان استان همدان افزود: تامین و تربیت نیروی کار ماهر و نیمه ماهر مورد نیاز در بخش های مختلف از مهمترین وظایف فنی و حرفه ای است.
وی ادامه داد: طبق آخرین آمار از مراجعان و آزمون دهندگان تعداد افراد دارای سطح تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم کاهش یافته و 68 درصد این افراد دارای مدارک دانشگاهی هستند.
وی با بیان اینکه 75 درصد این افراد در سن کار هستند تصریح کرد: تنها هشت درصد این افراد دارای مهارت بوده و تنها برای دریافت گواهینامه به فنی و حرفه ای مراجعه می کنند و 92 درصد این افراد یا مهارتی نداشته یا نیازمند ارتقا مهارت هستند.
مهرابی افزود: 62 درصد از این مهارت آموزان افراد بیکارو فاقد شغل هستند.
وی اضافه کرد: سال گذشته 45 هزار دوره در آموزشگاه های آزاد استان برگزار شده است که این نشانگر افزایش 17 درصدی این دوره ها نسبت به سال 93 است.
وی گفت: سال گذشته 834 هزار نفر در ساعت در روستاهای استان آموزش های فنی حرفه ای دیدند که این 16 درصد کل آموزش های سازمان فنی حرفه ای استان است.
وی بیان کرد: 109 تیم سیار روستایی کار آموزش را در شهرستان های استان انجام می دهند و تنوع رشته ها در این روستاها به 31 مورد می رسد.
مهرابی افزود: چهار درصد آموزش دیده های ما در روستاها بانوان هستند و سال 93 در نفوذ آموزش های روستایی فنی حرفه ای همدان رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داد.
مهرابی بیان کرد: 63 روستای همدان سال گذشته تحت پوشش آموزش های فنی حرفه ای قرار گرفتند.
وی اضافه کرد: از محل تفاهم نامه با دستگاهای اجرایی بخشی از آموزش ها بر اساس نیاز دستگاه های اجرایی ارائه می شود همچنین طرح تکاپو نیز در همدان در حال اجرا است که در این طرح همدان به عنوان پایلوت آموزش چرم از طرف یونیدو معرفی شد که از هفته دیگر این آموزش ها آغاز خواهد شد.
وی اضافه کرد: آموزش های روستایی بر اساس نیاز سنجی روستاها و عشایر در تفاهم با دهیاران و بخشداران در هر 9 شهرستان اتفاق افتاده و تفاهم نامه نهایی نیز در این خصوص بسته شده است.
استان همدان دارای یک هزار و 75 روستا بوده که تا سال های گذشته 45 درصد جمعیت استان همدان در این روستاها ساکن بودند که طبق گزارشات، جمعیت روستایی استان همدان به دلیل مهاجرت ها 30 درصد کاهش یافته است.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «16 درصد روستاهای همدان زیر پوشش خدمات فنی و حرفه ی قرار دارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات