کوزینسکی با اختلاف اندک در انتخابات ریاست جمهوری پرو پیروز شد

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه ال پاییس، دفتر ملی‌ فرآیند های انتخاباتی پرو اعلام کرد که با شمارش 92.6 درصد آرا، فوجی موری از حزب نیروی مردمی نیز با یک درصد کمتر موفق شد 49.68 درصد آرا را کسب کند.
در مجموع، وزیر سابق اقتصاد پرو توانسته 7.16 میلیون رأی را در مقابل 6.93 میلیون رأی دختر «آلبرتو فوجی موری» رئیس جمهوری سابق پرو در بین سالهای 1990 تا 2000 کسب کند.
دفتر ملی‌ فرآیندهای انتخاباتی، در این راستا اعلام کرد که در دومین دور انتخابات، 83 درصد واجدان رأی دادن شرکت داشتند و این در حالی‌ است که رأی دادن در پرو اجباری است و 23 میلیون نفر واجد شرایط برای این دوره به پای صندوق ها فراخوان شده بودند.
مردم پرو در حالی روز یکشنبه در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به پای صندوق های رای رفتند که پیش بینی ها حکایت از آن داشت که «کیکو فوجی موری» با توجه به اینکه در دور نخست، بیشترین رأی را کسب کرده بود، می تواند همانند پدرش «آلبرتو فوجی موری» به جایگاه ریاست جمهوری دست یابد.
فوجی موری در دور نخست انتخابات سراسری پرو که روز 10 آوریل«22 فروردین گذشته» برگزار شد، با کسب 39.85 درصد آرا و کوزینسکی نیز با کسب 20.99 درصد آرای مأخوذه به دور دوم راه یافتند.
«ورونیکا مندوزا» سومین کاندیدای ریاست جمهوری پرو نیز با کسب 18.80 درصد آرای مأخوذه در دور نخست انتخابات شکست خورد.
کیکو فوجی موری چهل و یک ساله بیشترین شانس پیروزی را در دور دوم انتخابات داشت اما تنها رقیب او «پدرو پابلو کوزینسکی» هفتاد و هفت ساله موفق شد در روزهای اخیر فاصله خود را با فوجی موری کاهش دهد.
فوجی موری پیش از دور نخست انتخابات، هیچگاه از صدر نظرسنجی ها کنار نرفت اما در روزهای اخیر، نظرسنجی ها حاکی از یک پیشرفت قابل ملاحظه کوزیسنکی بودند که وی را تقریباً در فاصله یک درصدی موری قرار داد.
کوزیسنکی افزون بر آن، دارای یک برگ برنده مهمی بود و آن، محبوب نبودن کیکو به دلیل گذشته تاریک پدرش آلبرتو فوجی موری است که در بین سالهای 1990 تا 2000 رئیس جمهوری کشور بود و به جرم جنایت علیه بشریت در زندان به سر می برد.
در همین ارتباط، 43 درصد مصاحبه شوندگان گفته بودند که قطعاً به فوجی موری رأی نخواهند داد. این دسته از افراد، همان کسانی بودند که در تظاهرات متعددی که در دو ماه اخیر در تمام پرو علیه خانواده فوجی موری برگزار شد، شرکت داشتند.
شبد**اروپام *5*491* 1528*1504

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کوزینسکی با اختلاف اندک در انتخابات ریاست جمهوری پرو پیروز شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات