پدر طب اسلامی ایرانی: طب سنتی یک ثروت بالقوه ملی است

به گزارش ایرنا حکیم حسین خیراندیش دوشنبه شب در همایش طب سنتی اسلامی، ایرانی در حسینیه ثارالله ناحیه مقاومت بسیج بروجرد افزود: طب سنتی ایران با هفت هزار سال قدمت در سازمان بهداشت جهانی ثبت شده است.
وی اظهار کرد: ایران پیشینه ای غنی در علم پزشکی دارد و می توان از طب سنتی برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده کرد.
رئیس دانشگاه بین المللی طب سنتی اسلامی ایرانی افزود: اگر نیمی از اعتبار سلامت کشور در بخش طب سنتی هزینه شود، بخش سلامت متحول می شود.
وی گفت: فقط با نام توسعه سلامت و هزینه بالا نتیجه ای در بخش درمان حاصل نمی شود ولی می توان با علم پزشکی سنتی از علم پزشکی که هم اکنون در کل دنیا به اسم کشورهای غربی مطرح شده است، پیشی گرفت.
پدر طب اسلامی ایرانی افزود: باید حکیمان و فعالان حوزه طب، شناسایی شوند و از تجربیات آنها در علم پزشکی استفاده کرد.
به گفته وی طب سنتی با هزینه بسیار کم و با الهام گرفتن از علم ایران اسلامی به درمان بیماران می پردازد.
خیراندیش پیشینه طب سنتی در ایران را حدود 6 هزار و 300 سال عنوان کرد و افزود: این پیشینه نشان می دهد کشور ما در طب سنتی جلوتر از دیگر کشورهای جهان است.
وی گیاهان دارویی، طب سنتی و سبک زندگی اسلامی را از امتیازات ایران دانست و گفت: طب جدید در سبک زندگی حرف اساسی و درستی ندارد چون دارای دیدگاه خاصی نیست.
رئیس دانشگاه بین المللی طب سنتی اسلامی ایرانی افزود: باید سبک زندگی را از دستورات دینی و طب سنتی بگیریم و با فراهم کردن ساختار و ابزار مناسب این سبک را تعریف و تدریس کنیم.
وی اظهار کرد: نهضت طب سنتی را باید از مهدهای کودک، مدرسه و دانشگاه آغاز کنیم تا بتوانیم در درمان بسیاری از بیماری ها از این علم بهره مند شویم.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد نیز در این همایش احیای طب سنتی را نیازمند بسیج همگانی دانست و گفت: با تمام توان به دنبال احیای طب سنتی هستیم و در این راستا از نظرات کارشناسان بهره مند می شویم.
سرهنگ محمد پاپی نژاد افزود: حلقه های صالحین بسیج ظرفیت خوبی برای احیای طب سنتی هستند و می توانند در این زمینه به مردم آگاهی دهند.
همایش طب سنتی به همت ناحیه مقاومت بسیج بروجرد، شرکت دانش بنیان رایحه ماندگار غرب و شرکت تعاونی گیاهان دارویی سلامت تحفه مرزه برگزار شد.
7190/3022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پدر طب اسلامی ایرانی: طب سنتی یک ثروت بالقوه ملی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات