تصاویر/ اعدام دو ضد انقلاب در چین

در ژوئن سال ۱۹۸۹ در جمهوری خلق پکن پس از یک مجموعه‌ تظاهرات اعتراضی در میدان "تیان‌آن‌من" شهر پکن، نیروی مسلح این کشور وارد عمل شد و دست به سرکوب معترضان زد. این گزارش حاوی عکس های ناراحت کننده است.

به گزارش نامه نیوز، از اواسط آوریل سال ۱۹۸۹ جنبشی اعتراضی در چین شکل گرفت که هدفش مبارزه با فساد، تأمین آزادی مطبوعات، ایجاد تشکل‌های مستقل و تأمین بیشتر مشارکت مردم در تعیین سرنوشتشان بود. با گسترش دامنه اعتراض‌ها و تظاهرات نهایتا دولت وقت چین، تانک و زره‌پوش‌های ارتش را به مصاف مخالفان فرستاد. روز ۴ و ۵ ژوئن ۱۹۸۹ اوج سرکوب‌ها و بازداشت‌ها در چین بود.

دولت همچنان از دادن آمار درباره کشته‌شدگان و مجروحان آن وقایع و درگیری‌ها امتناع می‌کند؛ اما به طور غیررسمی شمار کشته‌شدگان بین صدها تا ۳۰۰۰ نفر عنوان می‌شود. نزدیک به ۵۰ اعدام، هزاران حکم زندان و آوارگی سیاسی، سرنوشتی بود که برای فعالان آن اعتراض‌ها رقم خورد.

در همان سال "پاسکال جی" عکاس خبری یکی از کسانی بود که وقایع جاری در چین را پوشش خبری می داد؛ او با عکس هایی که از اعدام دو "ضد انقلاب" معترض در جریان این وقایع گرفت به شهرت رسید و توانست جایزه سال "وردلپرس فوتو" را به خود اختصاص دهد. عکس هایی که او گرفته اعدام دو مردی را نشان می دهد که در جریان این اعتراضات کامیون هایی برای انتقال دانشجویان و معترضان به میدان "تیان آن من"فراهم کرده بودند.
 تصاویر/ اعدام دو ضد انقلاب در چین تصاویر/ اعدام دو ضد انقلاب در چین تصاویر/ اعدام دو ضد انقلاب در چین تصاویر/ اعدام دو ضد انقلاب در چین تصاویر/ اعدام دو ضد انقلاب در چین تصاویر/ اعدام دو ضد انقلاب در چین  

منبع:مجله تاریخ فرادید

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تصاویر/ اعدام دو ضد انقلاب در چین» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات