حزب الله لبنان، خواستار پایان سکوت عربی وجهانی درمقابل تجاوزهای صهیونیست ها شد

به گزارش ایرنا، حزب الله ازهمه امت عربی و اسلامی که به مقدسات اسلامی اهتمام ویژه دارند، در آستانه ماه مبارک رمضان خواسته است تا در مقابل تجاوزهای مکرر دشمن صهیونیستی و سکوت نظام های عربی و موسسه های منطقه ای و بین المللی، موضعی قاطعانه و آشکار اتخاذ و اعلام کنند.
شکست شش کشورعربی در مقابل رژیم صهیونیستی در سال 1967 که منجر به اشغال کامل شهر قدس و آوارگی صدها هزار فلسطینی شد، به عنوان « روز شکست» معروف شده است.
در بیانیه حزب الله آمده است:در حالی که نظام های عربی از مسئولیت خود در قبال فلسطین و مقدسات آن فرار می کنند، شهرک نشینان صهیونیست با حمایت پلیس و ارتش صهیونیستی به مسجد مبارک الاقصی یورش بردند و سالگرد اشغال قدس شریف را به شکلی تحریک آمیز جشن گرفتند.
حزب الله در بیانیه خود، این رفتارهای کینه توزانه صهیونیست ها علیه مسجد مبارک الاقصی و همه مقدسات اسلامی و مسیحی در همه فلسطین از جمله قدس را به شدت محکوم کرده است.
در این بیانیه خاطرنشان شده است: این یورش وهجمه بزرگ شهرک نشینان صهیونیست علیه مسجد الاقصی، سیاست هدفمند رژیم صهیونیستی برای نابودی نمادها و ارزش های این مسجد و فراهم ساختن مقدمه برای نابودی کامل این مسجد یکی از بزرگترین آثار اسلامی است.
حزب الله تاکید کرده است: سکوت نظام های عربی در مقابل این اقدامات تحریک آمیز رو به افزایش ، تکمیل سیاست عادی سازی برخی از این نظام ها با دشمن صهیونیستی و گشودن راه ها به سوی ائتلاف های علنی با آن است که به تازگی بسیار افزایش یافته است.
در بیانیه حزب الله تصریح شده است: شاید پرونده فلسطین و قدس تاکنون و به طور نهائی از اولویت های برخی نظام های عربی خارج نشده باشد اما روند عادی سازی روابط این نظام ها با دشمن صهیونیستی، قضیه قدس را به حاشیه برده و از دایره اهتمام آنها خارج کرده است.
خاورم ** 1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حزب الله لبنان، خواستار پایان سکوت عربی وجهانی درمقابل تجاوزهای صهیونیست ها شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات