تهدید رئیس هیات والیبال مازندران برای شرکت نکردن درمسابقات کشوری

سید میلاد تقوی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود : از حدود سه پیش تاکنون هیات والیبال مازندران بارها برای واگذاری میزبانی مسابقات کشوری رده های مختلف سنی به این استان درخواست داده است ولی با بی توجهی مسئولان فدراسیون مواجه شده است.
وی با اظهار این که مسئولان فدراسیون در واگذاری میزبانی مسابقات والیبال نگاه عادلانه ای به استان ها ندارند ، ادامه داد : مکاتبه هایی که در این مدت انجام شده ، موجود است و فدراسیون تاکنون به هیچ یک از این مکاتبات پاسخی نداده است.
تقوی گفت : در حالی مازندران در این مدت از میزبانی مسابقات کشوری محروم بوده که تیم های رده های مختلف سنی استان به دورترین استان‌ها برای شرکت در مسابقات قهرمانی کشور اعزام شدند.
وی افزود : تنها در سال گذشته تیم های رده های مختلف سنی مردان و زنان مازندران 29 بار در مسابقات مختلف قهرمانی و لیگ های کشوری به دیگر استان ها اعزام شدند.
رئیس هیات والیبال مازندران گفت : حداقل 800 میلیون ریال در این مدت از محل بودجه هیات به تیم هایی که در مسابقات کشوری شرکت کردند ، کمک شد تا قادر به عزیمت به استان های دیگر و شرکت در مسابقات باشند.
وی افزود : اکنون این موضوع برای ما معما شده است که چرا تیم های دیگر استان ها نمی توانند به مازندران برای شرکت در مسابقات بیایند ولی ما همواره باید این کار را با تمام هزینه هایی که دارد ، انجام بدهیم .
تقوی گفت : تیم نونهالان و نوجوانان مازندران سال گذشته برای شرکت در مسابقاتی که در یکی از استان های کشور برگزار می شد ، بیش از 22 ساعت با اتوبوس سفر کردند.
وی افزود : اگر در سال جاری هم این روند برای تیم های مازندرانی ادامه یابد و فدراسیون تصمیم مناسبی برای میزبانی استان اتخاذ نکند ، حضور والیبالیست‌های مازندرانی را در مسابقات کشوری ضروری نمی‌بینیم.
** عوامل فدراسیون بدون اطلاع رئیس ، هیات مازندران را دور می زنند
رئیس هیات والیبال مازندرن به نامه اخیر این هیات به فدراسیون برای میزبانی مسابقات کشوری و معرفی امکانات کامل اقامتی و مسابقاتی در چهار شهر مازندران اشاره کرد و گفت : در این نامه درخواست میزبانی مسابقات نوجوانان و جوانان را به فدراسیون دادیم و حتی یکی از ناظران سازمان لیگ برای بازید از مکان های پیشنهادی ما برای برگزاری مسابقات به استان سفرکرده بود.
وی افزود : نکته جالب و تاسف بار این بود که اعزام ناظر فقط برای دل خوش کردن ما بوده ، برای این که یک روز پیش از حضور ناظر در مازندران فدراسیون نامه میزبانی را برای استان دیگری ثبت کرده بود و این یعنی این که میزبان از قبل انتخاب‌شده بود.
او ادامه داد : در روزهایی که رئیس فدراسیون والیبال به همراه تیم ملی در مسابقات انتخابی المپیک در ژاپن حضور داشت و در روزهایی که خلاء جدی حضور نداشتنش در فدراسیون احساس می شد ، تصمیم های شتاب زده عوامل فدراسیون کامل مشهود بود و گر نه رئیس فدراسیون همواره به مازندران و هیات استان لطف داشته است.
** ارتقاء 17 پله ای ارزیابی هیات والیبال مازندران در عملکرد کشوری
تقوی همچنین به صعود حدود 17 پله ای هیات والیبال مازندران در ارزیابی عملکردی اشاره کرد و گفت که مازندران از رده 22 کشوری اکنون به رده پنجم هیات های والیبال کشور صعود کرد.
وی افزود : اعزام بیش از 29 تیم از مازندران پارسال در مسابقات مهم قهرمانی ، حضور تیم کاله مازندران در لیگ برتر ، حضور سه تیم در لیگ دسته یک و چهار تیم در زیر گروه والیبال باشگاههای کشور، نشان از توانمندی های بالای والیبال و هیات این رشته ورزشی در استان در سال گذشته بوده است.
رئیس هیات والیبال مازندران برگزاری لیگ والیبال بزرگسالان مازندران پس از وقفه ای حدود 10 ساله ، تقویت تیم های پایه استان با برگزاری لیگ های نونهالان و نوجوانان ، برگزاری 9 دوره آموزش مربیگری و داوری والیبال و چهار کارگاه آموزشی را از دیگر فعالیت های این هیات و کمیته های مختلف در سال گذشته برشمرد.
وی گفت : مازندران اکنون به یکی از قطب‌های والیبال کشور تبدیل شده و ادامه روند رو به رشد در استان و فعالیت های با برنامه و هدفمند هیات والیبال استان در سال جاری نیز تداوم خواهد داشت.
** دو سهمیه مازندران در لیگ برتر
تقوی با بیان اینکه امسال مازندران در فصل جدید رقابت های لیگ برتر والیبال باشگاههای کشور با دو تیم کاله و سازمان عمران شهرداری ساری شرکت خواهد کرد ، اظهار داشت : اکنون والیبال در مازندران جایگاه خود را در میان رشته های دیگر ورزشی باز کرده و در میان خانواده ها نیز پرطرفدار شده است.
وی با بیان اینکه پارسال حدود 17 هزار نفر بر اساس برآوردها و آمار بیمه ورزشی در استان در رشته والیبال فعالیت داشتند ، افزود : پیش بینی می شود با المپیکی شدن رشته والیبال و حضور بازیکنان مازندرانی در تیم ملی ، گرایش خانواده ها برای حضور فرزندانشان در کانون های و باشگاههای والیبال استان افزایش یابد.
** تخلف نیمی از کانون ها و مدارس والیبال در مازندران
رئیس هیات والیبال مازندران همچنین به فعالیت بیش از 120 مدرسه و کانون آموزش والیبال در مازندران اشاره کرد و گفت : حدود نیمی از این کانون ها و مدارس متخلف هستند و باید فعالیت آنها هدفمند و ساماندهی شود.
وی یک سال پیگیری برای اجرای طرح ساماندهی کانون‌ها و مدارس والیبال در مازندران را که از سال گذشته آغاز شد ، نتیجه بخش توصیف کرد و افزود : از تیر ماه اجرای این طرح جدی و با متخلفان نیز در این بخش برخورد خواهد شد.
او عمده تخلف در این بخش را افزایش غیر متعارف شهریه و اخذ چندین برابر نرخ قانونی و ثبت نام تعداد هنرجویان بیش از سقف تعیین شده بیان کرد و هشدار داد که درطرح ساماندهی کانون های والیبال با متخلفان برخورد می شود.
7327/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تهدید رئیس هیات والیبال مازندران برای شرکت نکردن درمسابقات کشوری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات