نماینده اهالی ملاشیه: شورای شهر اهواز شائبه سوء استفاده تبلیغات انتخاباتی را برطرف کند

به گزارش ایرنا یکصد و سی و چهارمین جلسه علنی شورای شهر اهواز دوشنبه برای نخستین بار در محلی به غیر از صحن علنی در منطقه ملاشیه اهواز برگزار شد.
نماینده مردم ملاشیه در این نشست که در حوزه بسیج شهری ملاشیه برگزار شد از اعضای شورای شهر خواست به صورتی عمل کنند که شبهه حرکت تبلیغاتی برای مردم بوجود نیاید و این بحث مطرح نشود که بخاطر نزدیکی به موعد انتخابات، اعضای شورا برای رای آوری به ملاشیه آمده اند.
حجت الاسلام سیدمهدی حسینی خواستار انتصاب سه نفر از اهالی متعهد و متخصص ملاشیه در معاونت های منطقه 5 شهرداری اهواز شد و افزود: یکی از دلایل محرومیت این منطقه سوءمدیریت است و مردم ملاشیه می خواهند که نمایندگان دلسوزی در شهرداری داشته باشند تا امور آنها را پیگیری کند.
امام جمعه مسجد ملاشیه تصریح کرد: همه اعضای شورا تاکنون چندین نوبت از این منطقه بازدید کرده و با مشکلات آن آشنا هستند و بازگو کردن این مسائل تکراری است.
وی با انتقاد از آلودگی های سکوی پسماند شهرداری در منطقه ملاشیه اضافه کرد: آسفالت، جمع آوری زباله و رفت و روب و پارک از مشکلات اساسی این منطقه است.
حسینی با بیان اینکه شرکت های آلاینده اطراف ملاشیه هیچگونه عوارض آلایندگی نمی پردازند گفت: در صورت اختصاص پنج دهم درصد از عوارض آلایندگی، مشکلات عمران و خدمات رسانی به ملاشیه حل می شد.
به گفته وی، روی ساخت و ساز منطقه نیز هیچگونه نظارتی نمی شود.
وی همچنین با اشاره به اینکه ملاشیه و محله های اطراف آن 70 هزار نفر جمعیت دارند اظهار کرد: حدود 10 سال برای تشکیل یک منطقه مستقل شهرداری تلاش کردیم اما منطقه جدیدالتاسیس 5 شهرداری نصیب کوی پردیس شده است، در حالی که حتی از نظر شهری، امکان دسترسی به این منطقه برای ما دشوار است.
حسینی تصریح کرد: اعتبارات اختصاصی به ملاشیه حیف و میل می شود به همین دلیل مردم این منطقه نه اعتبار می خواهند و نه مصوبه، بلکه آنها مدیر لایق می خواهند تا به درستی به امور رسیدگی کند.

*انباشت زباله در ملاشیه
عاشور سواری عضو شورای اسلامی شهر اهواز در ادامه، تبلیغاتی بودن این جلسه را رد کرد و گفت: محرومیت و مظلومیت ملاشیه بوده که باعث شد جلسه شورا در این منطقه تشکیل شود.
وی با اشاره به اینکه ملاشیه تا دو ماه پیش زیر نظر منطقه 6 شهرداری بوده است تصریح کرد: عملکرد منطقه 6 در ملاشیه نامطلوب بوده است و اگرچه ملاشیه اکنون زیر نظر منطقه 5 شهرداری اهواز است باید شهردار منطقه 6 نیز در جلسه حضور می یافت.
سواری پور با بیان اینکه برای آسفالت خیابان های این منطقه اقدامی نشده است افزود: زباله های ملاشیه گاهی سه تا چهار روز جمع آوری و خیابان ها سه چهار روز رفت و روب نمی شود.
وی انتصاب مدیران توانمند را مطالبه اعضای شورا عنوان کرد و گفت: می توان از میان اهالی ملاشیه که کارمند شهرداری هستند مدیرانی را برای همین منطقه برگزید.

*در انتصابات دخالت نمی کنیم
حجت الاسلام کاظم سواری عضو شورای اسلامی شهر اهواز همچنین تاکید کرد: مشکل ملاشیه سوء مدیریت نیست بلکه اجرا نشدن طرح های اساسی و زیرساخت های این منطقه از جمله آسفالت، کانال دفع آب های سطحی، پارک و زمین ورزشی است.
وی درباره درخواست نمایندگان منطقه مبنی بر انتصاب سه معاون از ملاشیه در منطقه 5 شهرداری افزود: دخالت اعضای شورا در انتصابات شهرداری مخالف قانون است.
سواری ادامه داد: باید برای حفظ و تحقق کاربری های این منطقه که در حال غارت هستند، از جمله کاربری های آموزشی، بهداشتی و فضای سبز تلاش شود.
وی تاکید کرد: نباید از ظرفیت منطقه و این تریبون برای افراد و منافع آنها هزینه شود.
این سخنان سواری عضو شورای شهر اهواز با واکنش حاضران در جلسه روبه رو شد و ناصر شریفی یکی از شورایاران کوی ملاشیه در پاسخ گفت: استخدام نیروهای ملاشیه در شهرداری اهواز و تاسیس یک منطقه شهرداری در این کوی، از وعده های انتخاباتی کاظم سواری به این مردم بوده و نباید خلف وعده کند.
حجت الاسلام جعفر بوعذار از روحانیان کوی ملاشیه نیز گفت: افرادی بودند که ظرف یکی دو ماه به استخدام شهرداری اهواز درآمده و سپس مدیر شده اند.
وی افزود: اکنون مساله عکس شده و اعضای شورا توسط شهردار اهواز اداره می شوند، بنابراین مردم این منطقه مدیرانی می خواهند که نماینده آنها باشند.
بوعذار با انتقاد از هدرروی منابع و اعتبارات در جریان اجرای طرح های ملاشیه گفت: پیمانکاران منصوب به اعضای شورا بودجه های مصوب برای این منطقه را حیف و میل می کنند بدون اینکه این طرح ها نتیجه و خروجی داشته باشد.
عقیل سیاحی یکی دیگر از شورایاران کوی ملاشیه همچنین با انتقاد از کم کاری های شهرداری در این منطقه گفت: اکنون مرکز درمانی، فرهنگی، ورزشی و بسیاری از امکانات توسط سپاه در منطقه احداث شده در حالی که همه اینها وظیفه شهرداری بوده و هیچ طرحی تاکنون توسط شهرداری تکمیل نشده است.
وی همچنین از وجود نگاه امنیتی به منطقه ملاشیه انتقاد کرد و افزود: ما حتی یک وهابی هم در ملاشیه نداریم اما تعداد فقرا دراین منطقه زیاد است.
سیاحی تصریح کرد: کارنامه شهرداری در ملاشیه حتی یک نمره قبولی هم نمی گیرد.

*مصوبه خارج از صحن، غیرقانونی است
حسین حیدری دیگر عضو شورای اسلامی شهر اهواز در ادامه هدف این جلسه را بازدید از کوی ملاشیه عنوان کرد و گفت: این نشست، از جلسات علنی شورای شهر به شمار نمی آید زیرا از نظر قانونی نمی توان هیچ چیزی را خارج از صحن علنی شورا، مصوب کرد.
وی خواسته های مردم ملاشیه را به حق دانست و افزود: زیبنده ما نیست که مردم این منطقه برای نیازهای اولیه خود درخواست کنند.
حیدری با اشاره به طرح هایی که در بودجه سال 95 شهرداری برای ملاشیه تصویب شده است اظهار کرد: وظیفه شورا تصویب بودجه است اما باید شرایطی بوجود آید که شهرداری مکلف شود حتی در صورت کمبود اعتبار، طرح های ملاشیه در اولویت قرار گیرد و اجرای آنها متوقف نشود که نمونه آن فرهنگسرای ملاشیه است.
وی برگزاری مسابقات فوتبال در زمین های خاکی ملاشیه را یادآور شد و پیشنهاد کرد: در صورتی که این زمین ورزشی معارض نداشته باشد در طرح های شهرداری قرار گیرد و به ورزشگاه تبدیل شود.
غلامرضا سبزعلی عضو دیگر شورای اسلامی شهر ملاشیه همچنین دراین نشست به دلیل کوتاهی های پیش آمده از مردم این منطقه عذرخواهی کرد.
وی با بیان اینکه از انتصاب افراد شایسته حمایت می کنیم پیشنهاد کرد: یکی از مصوبات این جلسه تصویب همه لوایح و بودجه طرح های این منطقه باشد.
سبزعلی همچنین نسبت به انتقادات مطرح شده نسبت به تخلفات مالی اعضای شورا و پیمانکاران منتسب به آنها واکنش نشان داد و اعتراض کرد.

*طرح های شهرداری عادلانه نیست
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: طرح های خوبی در شهرداری اهواز اجرا شده اما این طرح ها به عدالت توزیع نشده و بخش اندکی در مناطق محروم و کم برخوردار بوده است.
ناجی سواری هدف از برگزاری این جلسه در کوی ملاشیه را گوش کردن به مشکلات مردم عنوان کرد و افزود: حضور کمتر از 14 نفر از اعضای شورا در این جلسه (کمتر از حدنصاب جلسات رسمی) نشانه ای بر تبلیغاتی نبودن است.
وی تصریح کرد: در زمان انتخاب شهردار فعلی اهواز قرار بر این بود که نیروهای لایق به کارگیری شوند اما با توجه به مسائل و روابط موجود، شهردار نتوانست از نیروهای شایسته استفاده کند.
سواری افزود: همه تقصیرها متوجه شهردار نیست بلکه 50 درصد از تقصیرها متوجه اعضای شوراست که اگر از ابتدا جلوی انتصابات را می گرفتند، این اتفاقات رخ نمی داد.
وی اضافه کرد: به طور مثال اکنون یکی از نیروهای مشکل دار بعد از چند بار جابه جایی دوباره مدیر شده است همچنین در کمیسیون عمران چند سازمان را زیر سوال بردیم اما برخی از اعضای شورا مسائل توجیه کردند، در حالی که هیچ تخلفی در شهرداری قابل توجیه نیست.
سواری از حاضران خواست بدون داشتن مستندات افراد را متهم نکنند تا بتوان مسائل را حل کرد.
وی مطالبه اهالی ملاشیه در اولویت استخدام در منطقه 5 شهرداری را تایید کرد و افزود: طرح های معطل مانده این منطقه از جمله جاده کمربندی باید بازنگری شود.

*ناحیه ویژه در ملاشیه
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اهواز نیز با بیان اینکه شهرداری اهواز در حد توان خود در ملاشیه کار کرده، گفت: این منطقه جزو شهر به حساب نمی آید، با این حال شهرداری مشکلات را حل کرده و آن را جزو منطقه 5 شهرداری قرار داده است.
جمشید سلحشور درباره پیشنهادهای اعضای شورا در این جلسه گفت: تشکیل یک ناحیه ویژه در کوی ملاشیه و بکارگیری نیروهای کارآزموده و متخصص در راس آن به شهردار اهواز پیشنهاد می شود تا مشکلات این منطقه مرتفع شود.
وی با اشاره به مشکلات مدارس این منطقه افزود: شورای شهر اختیار همه امور را در دست ندارد اما از طرف شورای شهر اهواز نامه ای تهیه و به آموزش و پرورش درباره مشکلات مدارس گوشزد خواهیم کرد.
سلحشور با تاکید بر اولویت بندی طرح های این منطقه اظهار امیدواری کرد: طرح ها به پیمانکاران قوی و منصف در این منطقه واگذار شود و شورای شهر نیز نظارت کافی داشته باشد تا از حیف و میل بیت المال جلوگیری شود.

*9 عضو غایب
بر اساس این گزارش یکصد و سی و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اهواز برای نخستین بار در خارج از صحن علنی و در کوی ملاشیه برگزار شد. این جلسه در پی تصمیم اخیر اعضای شورا مبنی بر برگزاری جلسات در مناطق شهری تشکیل شده است. مقرر است از این پس جلسات علنی در صحن شورا دو هفته یک بار تشکیل شود.
این جلسه با حضور 12 نفر از اعضای شورا شامل ناجی سواری، اسکندر زنگنه، سیدمهدی آلبوشوکه، عاشور سواری پور، ابتسام الباجی، آذر زمانپور، زیبا صالحپور، مریم ابریشم کار، غلامرضا سبزعلی، جمشید سلحشور، حسین حیدری و حجت الاسلام کاظم سواری برگزار شد.
اهالی کوی ملاشیه که در این نشست حاضر بودند انتقادهای بسیاری را متوجه اعضای شورای شهر و شهرداری کردند. با توجه به اینکه دوره چهارم شوراها سال پایانی خود را می گذراند، برخی از حاضران آن را نوعی تبلیغات انتخاباتی اعضای شورا تعبیر کرده و نسبت به آن انتقاد کردند.
7151/6065

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نماینده اهالی ملاشیه: شورای شهر اهواز شائبه سوء استفاده تبلیغات انتخاباتی را برطرف کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات