رابطه ای دو طرفه میان دستگاه قضایی و دانشگاه ایجاد شود

به گزارش خبرنگار ایرنا ربیعا اسکینی شامگاه دوشنبه در آیینی که به مناسبت از تجلیل از او در سنندج برگزار شده بود، افزود: دستگاه قضایی باید کمیته ای علمی با حضور اساتید برجسته و توانا تشکیل دهد تا هرجا سوالی برای قضات پیش آمد به آن پاسخ دهند.
وی اظهار کرد: دستگاه قضا نباید خود را از دانشگاه دور کند و با وجود مشکلات می تواند از دانشگاه بهره بگیرد.
وی که به پدر حقوق تجارت ایران شناخته می شود تاکید کرد: اگر رابطه ای دوطرفه میان دستگاه قضایی و دانشگاه ایجاد نشود موجب خسران هر دو خواهد بود و ایجاد و تحکیم این رابطه دو سویه موجب کاهش پرونده ها و کاهش زمان رسیدگی ها می شود.
او گفت: بسیاری از شرایط در جامعه بر دستگاه قضا تحمیل می شود که نمی تواند کاری در مورد آنها انجام دهد در چنین شرایطی باید خود را به سلاح دانش مسلح کرد.
این استاد حقوق تجارت با بیان اینکه همه بحث ها به حقوق دانان ختم نمی شود به برخی از شرایط تحمیلی اشاره کرد و افزود: جامعه ما جامعه ای بحران زده است که مجموع این بحران ها دستگاه قضایی را گرفتار کرده است.
وی با اشاره به اینکه تعامل میان قضات و وکلا لازم است اظهار کرد: برخی مواقع نحوه تعامل و رفتار با وکلا در دادگستری شایسته وکلا نیست.
وی با بیان اینکه وکلا نیز باید به شان وکالتی خود توجه کنند تاکید کرد: وکلا پرونده هایی که شانسی برای بُرد ندارد را یا نپذیرند و اگر پذیرفتند صداقت داشته باشند و در ابتدا اعلام کنند که شانسی برای بُرد وجود ندارد.
اسکینی کار وکالت را کاری معنوی و اخلاقی بیان کرد و ادامه داد: وکالت برای تحکیم عدالت و جریان آن در جامعه ضروری است و نباید به آن به عنوان کاری بازاری نگاه کرد.
وی خطاب به وکلا گفت: شما افراد برگزیده و روشنفکران جامعه هستید.
یکی از حقوقدانان کردستانی حاضر در این نشست نیز به تشریح فعالیت های استاد ربیعا اسکینی پرداخت.
علیرضا شریفی گفت: اسکینی بر حقوق تجارت کشور تاثیرگذار بوده است و نقش او در آموزش و ترویج این رشته از حقوق انکار ناپذیر است.
وی با تقسیم بندی چهار نسل از حقوقدانان، افزود: استاد اسکینی از نسل سوم حقوقدانان است که کامل ترین حقوق تجارت را تالیف کرده است.
شریفی ادامه داد: حقوق تجارت در کشور ما آنچنان که باید و شاید جایگاه خود را پیدا نکرده است.
رییس کانون وکلای استان کردستان نیز در این نشست با تجلیل از استاد اسکینی گفت: خصوصیات اخلاقی و انس و ارتباطی که او با دانشجویان برقرار می کند ویژه است.
رشیدی افزود: کانون وکلا در کردستان یک سال است که آموزش داوری آغاز را کرده است و این برنامه را نیز دارد که وکلای جوان به طور تخصصی داوری را بیاموزند.
وی گفت: با موافقت استاد اسکینی قرار شده است امسال یک دوره داوری برگزار شود و در پایان مدارک به تایید او برسد.
ربیعا اسکینی 11 سال به تالیف کتاب های حقوقی به ویژه در حوزه حقوق تجارت پرداخته است که به گفته خود وی بر سیستم قضایی کشور نیز تاثیر گذاشته است.
6108/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رابطه ای دو طرفه میان دستگاه قضایی و دانشگاه ایجاد شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات