فصل متمایز قدرت ایران با قدرت‌های جهان

به گزارش جهان به نقل از فارس، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسبت ایام قیام 15 خرداد مردم ورامین در مسجد رضویه این شهرستان به سخنرانی پرداخت که مشروح این سخنرانی در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت.
 
متن مشروح این سخنرانی به شرح زیر است:
 
أعوذ بالله من الشیطان الرجیم. بسم الله الرحمن الرحیم. الحمدلله رب العالمین. و صلی الله علی سیدنا محمد و آله الطاهرین. اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ الْفُلْکِ الْجَارِیَةِ فِی اللُّجَجِ الْغَامِرَةِ یَأْمَنُ مَنْ رَکِبَهَا وَ یَغْرَقُ مَنْ تَرَکَهَا.
 
خدا را شکر می‌کنم که توفیق پیدا کردم در این مسجد عزیز و مکان مقدس، در این ایام گران‌قدر در محضر صمیمی شما عزیزان حضور پیدا کنم. 53 سال است که به یُمن حرکت مبارکی که از این منطقه شکل گرفت، بذری کاشته شد که این بذر روز به روز رشد و نمو پیدا کرد، تبدیل به یک نهال بهجت‌بخش شد و امروز دنیا شاهد آن است بذری که 53 سال پیش کاشته شد، به یک درخت تنومند و پرثمر تبدیل شده است. «أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاءِ، تُؤْتِی أُکُلَهَا کُلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّهَا»(1)
 
ناتوانی 53 ساله دشمن برای فهم منشاء قدرت انقلاب اسلامی
 
53 سال است که دشمنانِ این نهال و این درخت تنومند انقلاب اسلامی، خوشبختانه هنوز نه‌تنها نتوانسته‌اند در مقابل انقلاب حرکت مؤثری داشته باشند، بلکه هنوز نتوانسته‌اند فهم و معرفت صحیح نسبت به آن پیدا کنند. آنها براساس همان مناسبات و محاسبات و تحلیل‌هایی که در دنیای خودشان دارند، مانده‌اند که چگونه می‌شود در برابر آنها قدرتی شکل و ظهور پیدا کند که علی‌رغم همه سعی و تلاشی که می‌کنند، نمی‌توانند در برابر این قدرت بایستند.
 
این قدرت چیست؟ خود آنها ادعا دارند که امروز اگر ادعای ابرقدرتی در دنیا داریم به‌خاطر این است که این میزان سلاح و تجهیزات و امکانات اقتصادی و سرمایه‌های سیاسی داریم. وقتی که بررسی می‌کنید می‌بینید حرف‌های بی‌پایه‌ای هم نیست، هر کدام از اینها فقط چند هزار کلاهک هسته‌ای دارند. هر یک از اینها زرادخانه‌های بزرگ نظامی دارند. ادعای هر یک از اینها این است که این میزان از ثروت دنیا را دارند. خودشان ادعا می‌کنند درست است اختلافات زیادی با هم داریم، اما در یک موضوع اختلاف نداریم، آن موضوع چیست؟ اینکه در برابر انقلاب اسلامی ایران بایستند.
 
پیروزی مردم ایران بر اراده دشمن در عرصه های مختلف
 
 همه آنها می‌گفتند که شاه باید بماند، هیچ قدرتی نبود که در انقلاب اسلامی طرفدار ملت ایران باشد، همه تلاش خود را هم به‌کار بردند، ولی می‌گویند شاه رفت و نتوانستیم آن را نگه داریم! همه آنها با همه تلاش خود تمام آن چیزی که در اختیارشان بود به‌ کار گرفتند تا در جنگی که به ملت ایران تحمیل شد موفق شوند، خودشان بیان کردند، یکی سلاح شیمیایی می‌داد، یکی موشک و دیگری هواپیما می‌داد، از همه مهم‌تر همه این کشورها از عروسکی بنام صدام که در جنگ به سراغ ما فرستاده بودند پشتیبانی سیاسی می‌کردند. آن کشوری هم که این امکانات را نداشت، پول می‌داد. شاه سعودی فهد بعد از جنگ تحمیلی در رسانه اعلام کرد که فقط او و نظام سعودی در جنگ تحمیلی 28.7 میلیارد دلار به صدام کمک کرده است!
 
امروز افتخار عراق این است که "شارع امام خمینی" دارد!
 
 این تازه ادعایی بود که در رسانه انجام شد و خودشان بیان کردند اما امروز صدام کجاست و ملت ما کجاست؟ امروز در همان عراق افتخارشان این است که اسم خیابان خود را شارع امام خمینی می‌گذارند! رئیس‌جمهور آمریکا به صراحت گفت ما آنچه را توانستیم به‌کار بردیم، اگر چیزی را به کار نبردیم، یعنی اینکه نتوانستیم. 53 سال از این حرکت بزرگ می‌گذرد، چرا این حرکت و این درخت روز به روز تنومندتر و پربارتر می‌شود؟ «تُؤْتِی أُکُلَهَا کُلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّهَا»، این برای آنها اهمیت دارد که خودشان می‌گویند ما اگر چند قدرت بزرگ هستیم، حاضریم 18 روز همه کار خود را رها کرده و با ایران گفت‌وگو کنیم تا بتوانیم اهداف خود را محقق کنیم. برای چه چیزی می‌آیند؟ برای چند سانتریفیوژ می‌آیند این همه گفت‌وگو می‌کنند؟ آنها که هرکدام هزاران کلاهک هسته‌ای دارند؟ از چه چیزی می‌ترسند و چه چیز آنها را نگران کرده است؟ مگر نمی‌گویند ما مجهزترین سلاح‌های عالم را داریم، مجهزترین بمب‌ها را داریم، خود آنها می‌گویند این گفت‌وگویی که انجام می‌دهیم برای این است که شاید چند سال دیگر مثلاً اگر تعداد سانتریفیوژهای ایران این‌قدر شد و این‌قدر کار کرد به گمان باطل آنها شاید بتواند یک بمب بسازد. پس معلوم می‌شود آنها نگران یک بمبی که برخلاف واقعیتی که آنها ادعا می‌کنند آن‌هم چند سال دیگر نیستند، خود آنها چند هزار کلاهک هسته‌ای دارند. آنها از چه چیز این ملت می‌ترسند؟ چه چیزی است که آنها می‌گویند ما اراده کردیم یک چیز بشود، اما این ملت هر اراده‌ای خلاف اراده ما کرد موفق شد؟ چیست که آنها را این‌گونه سراسیمه کرده است؟
 
زرادخانه واقعی ایران در کوچه های ورامین و خیرآباد است
 
بیش از نیم قرن است تلاش می‌کنند، ولی هنوز آن را نمی‌فهمند و هنوز از درک آن عاجزند. هنوز آن زرادخانه قدرت ایران را تشخیص نمی‌‌دهند. بالاخره باید یک زرادخانه قدرتی باشد که او با همه توان خود پای کار می‌آید و بعد می‌بینید که او باید مغلوب شود. این زاردخانه قدرت کجاست و چیست؟ این زرادخانه قدرت چگونه عمل می‌کند؟ این زرادخانه قدرت در کوچه‌های ورامین و خیرآباد است.
 
دشمن این را نمی‌فهمد که این زرادخانه قدرت چیست و چگونه عمل می‌کند. دشمن نمی‌فهمد که چگونه می‌شود که تمام نیروهای خود را بسیج می‌کند و در عرصه منطقه مثلاً در جایی مثل سوریه می‌آورد ولی نتیجه نمی گیرد. الان پنج سال است می‌گوید من تمام توان خود را برای فلان هدف گذاشتم، ابایی هم ندارد و بیان هم می‌کند، هزینه هم می‌دهد ولی می‌بیند یک انقلاب و یک ملتی که الهام‌بخش منطقه است می‌گوید این غلط است و تو حق نداری برای ملت‌ها تصمیم بگیری.
 
هر آنچه که می‌تواند در اختیار تروریست‌ها می‌گذارد، پیاده نظام خود را در میدان می‌آورد، اما پنج‌سال می‌گذرد و می‌بیند که جوابی نمی‌گیرد. چرا نمی‌تواند؟ به لحاظ اسلحه کم دارد؟ به لحاظ پشتیبانی نظامی و اقتصادی کم دارد؟ همه اینها را که دارد، چرا جواب نمی‌گیرد؟ چون می‌بیند جوانی از خیرآباد ورامین بلند می‌شود به سوریه می‌رود و می‌گوید «کُلُّنا عَباسُکِ یا زِینَب». دشمن این را نمی‌فهمد یعنی چه؟ این جوان چگونه بلند می‌شود؟ در چه اندیشه‌ای رشد می‌کند؟ در چه بستری تربیت می‌شود؟ بستری که 53 سال پیش مردی از این مملکت قیام می‌کند و دعوت خدا و رسول او را اجابت می‌کند و مردم همین منطقه فریاد لبیک سر می‌دهند، دشمن این را نمی‌فهمد.
 
چرا دشمن نمی تواند رفتار و حرکت مردم ما را درست محاسبه کند؟
 
 شاید امروز هم در محاسبات خود نتواند محاسبه کند و عاجز باشد. ورامین کجاست؟ باقرآباد کجاست؟ مگر چند نفر با هم از یک روستا حرکت کنند و در یک روز 27 کیلومتر راه بروند، کفن بپوشند، چقدر می‌تواند در مناسبات جهانی قدرت تأثیر داشته باشد؟ دشمن این را نمی‌تواند بفهمد. او با محاسبات خود می‌گوید ایران که جزیره ثبات ما است، در این جزیره ثبات چند نفر هم آمده‌اند و حرکتی هم کرده‌اند، ایران که ژاندارم ما در منطقه است! حالا چند نفر این حرکت را کرده‌اند. او از این موضوع درک ندارد. این موضوع چیست؟ چه حرکت و قدرتی شکل گرفت که هنوز نمی‌توانند آن را تحلیل کنند؟ «وَ جَاءَ مِنْ أَقْصَا الْمَدِینَةِ رَجُلٌ یَسْعَی قالَ یا قَوْمِ اتَّبِعُوا الْمُرْسَلِین، اتَّبِعُوا مَن لاَّ یَسْأَلُکُمْ أَجْراً وَهُم مُّهْتَدُونَ‏»(2)، او می‌بیندحرکت پیامبرگونه‌ای آغاز می‌شود، یک مرجع دینی حرکت بزرگی را شروع می‌کند، اما اینجا فقط اگر کسانی بلند می‌شوند، افراد معدودی نیستند. «جَاءَ مِنْ أَقْصَا الْمَدِینَةِ رَجُلٌ یَسْعَی قالَ یا قَوْمِ اتَّبِعُوا الْمُرْسَلِین»، این‌دفعه این‌طور نیست که یکی‌یکی پیامبران را به شهادت برسانند و هرکسی هم گفت از پیامبران پشتیبانی کنید او را هم به شهادت برسانند. این‌دفعه می‌بیند یک حرکتی از ورامین شروع می‌شود و آن دعوت الهی را اجابت می‌کند و به تمام دنیا اعلام می‌کند و بعد این حرکت فراگیر می‌شود و فقط ورامین نمی‌شود، همه ایران نمی‌شود، فقط هم در انقلاب ایران تأثیرگذار نیست، او می‌بیند که این حرکت روز به روز «أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاءِ، تُؤْتِی أُکُلَهَا» ثمره و نتیجه می‌دهد.
 
تکثیر مدل مقاومت، از خرمشهر تا جنوب لبنان
 
فقط این نیست که این حرکت خرمشهر را آزاد کند، خرمشهرها را آزاد می‌کند. فقط این نیست که در عرص&

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فصل متمایز قدرت ایران با قدرت‌های جهان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات