وضعیت بارندگی کشور در مقایسه با سال قبل 23 درصد افزایش داشته است

به ‌گزارش ایرنا به نقل از پاون، بر اساس این گزارش، ارتفاع بارش‌ها در سال آبی جاری در حالی به 227 میلی‌متر رسیده است که این رقم در سال آبی گذشته 183 میلی‌متر بوده است.
بیشترین درصد تغییرات بارندگی ایستگاهی نسبت به درازمدت مربوط به منطقه روانسر در استان کرمانشاه با 58 درصد افزایش و کمترین درصد تغییرات بارندگی ایستگاهی نسبت به درازمدت مربوط به منطقه چابهار در استان سیستان و بلوچستان با 79 درصد کاهش همراه بوده است.
بر اساس این گزارش، وضعیت بارندگی کشور به تفکیک حوضه‌های آبریز اصلی در مقایسه با سال قبل 23 درصد افزایش و در مقایسه با درازمدت 2 درصد کاهش داشته است.
حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان در مقایسه با سال قبل 61 درصد و حوضه قره قوم 22 درصد افزایش برخوردار بوده است.
بر این اساس، حوضه‌های آبریز دریاچه خزر 10 درصد، فلات مرکزی، 3 درصد و حوضه مرزی شرق 11 درصد افزایش و حوضه دریاچه ارومیه 4 درصد نسبت به سال قبل کاهش بارش داشته‌اند.
شبد**1953** 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وضعیت بارندگی کشور در مقایسه با سال قبل 23 درصد افزایش داشته است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات