کمک به پرداخت معوقات 400 میلیارد ریالی تسهیلات بهسازی مسکن مددجویان هرمزگان

موصلی کمیته امداد مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان با بیان اینکه پرداخت معوقات ۴۰۰ میلیارد ریالی تسهیلات بهسازی مسکن مددجویان استان وظیفه این نهاد نیست گفت: کمیته امداد امام(ره) با هدف حمایت از قشر نیازمند جامعه این موضوع را در اولویت قرار داده است.

مرتضی موصلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندرعباس، ضمن تشریح اقدامات انجام شده توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) استان هرمزگان در راستای رفع و تامین نیازمندی‌های مددجویان هرمزگانی اظهار داشت: به 3555 نفر به میزان 70 میلیارد و 260 میلیون ریال هزینه تامین جهیزیه پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته مبلغ یک میلیارد و 370 میلیون ریال نیز به  کمک هزینه اجاره مسکن 555 خانوار زیرپوشش کمیته امداد هزینه شد بیان‌داشت: 78 خانوار دیگر نیز در نوبت دریافت کمک هزینه اجاره هستند که امید است با حمایت و کمک خیرین در حوزه مسکن مددجویان، پرداخت کمک هزینه اجاره مسکن این تعداد خانوار نیز به زودی محقق شود.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) هرمزگان با اشاره به  به معوقات 400 میلیارد ریالی در زمینه تسهیلات بهسازی مسکن روستایی مددجویان تصریح‌کرد: برنامه‌ریزی شده تا در سال جاری،  15 میلیارد ریال در این زمینه هزینه شود.

موصلی با اشاره به اینکه از سال 84 تا 94 با استفاده از تسهیلات بهسازی مسکن روستایی، 11 هزار و 773 مددجو خانه‌دار شدند گفت: وظیفه کمیته امداد پرداخت معوقات نیست اما با توجه به ضعیف بودن این قشر و اولویت حمایت از مددجویان، این طرح عملیاتی کردیم.

تصریح کرد: 76 میلیارد و 59 میلیون ریال وام ضروری به 5 هزار و 519 نفر و 50 میلیون ریال نیز وام مسکن نیازمندان به یک خانوار زیرپوشش پرداخت شد.

موصلی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه پرداخت معوقات بهسازی مسکن روستایی مددجویان هرمزگانی گفت: مبلغ 13 میلیارد ریال نیز اقساط معوقه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی یک‌هزار و 618 مددجو به بانک‌های عامل پرداخت شد و 3 هزار و 789 نفر دیگر نیز در نوبت قرار دارند.

وی در ادامه بابرازداشت: یک‌هزار و 200 انشعاب برق، 825 انشعاب آب، 43 انشعاب گاز، 13 انشعاب فاضلاب، 273 پروانه ساختمانی و 8 مورد عوارض شهرداری نیز در  سال گذشته به مددجوبان تحت حمایت ارائه شد.

موصلی در ادامه میزان کمک به امر ازدواج جوانان را 63 میلیارد و 526 میلیون عنوان کرد و گفت: 762 هزار و 162 ریال اعتبار نیز صرف تهیه جهیزیه دختران زیر پوشش و 510 میلیون ریال جهیزیه دختران غیر مددجو شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) هرمزگان در بخش پایانی سخنان خود، یک میلیارد و 59 میلیون و 765 هزار و 933 ریال را میزان تامین جهیزیه ازدواج مجدد  بانوان تحت حمایت ذکر کرد و گفت: در زمینه هدیه ازدواج به پسران تحت حمایت نیز 5 میلیارد و 163 میلیون و 406 هزار و 627 ریال پرداخت شد.

وی همچنین گفت: 572 نفر از فرزندان مددجوی هرمزگانی نیز از خدمت سربازی معاف شدند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کمک به پرداخت معوقات 400 میلیارد ریالی تسهیلات بهسازی مسکن مددجویان هرمزگان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات