توسعه مشاغل خرد بستر مناسبی برای اشتغال‌ زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست است

اشتغال بانوان اشتغال زنان مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مشاغل خرد در استان یزد توسعه می‌یابد، گفت: توسعه مشاغل خرد و خانگی بستر بسیار مناسبی برای اشتغال‌زایی زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست در محیطی آرام در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی

فریبا آیت‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد با اشاره به اینکه  اشتغال و فراهم آوردن زمینه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی در جامعه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و هدف دولت‌ محسوب می‌شود، اظهار داشت: لازم است منابع و سرمایه‌های کشور در این راستا به خدمت گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه در جامعه زنان نیازمندی با عنوان زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست برای کسب درآمد و حرکت دادن چرخ‌های زندگی به کار و درآمد نیاز دارند، خاطرنشان کرد: شاید توسعه مشاغل خرد و خانگی بستر بسیار مناسبی برای اشتغال‌زایی این قشر از زنان در محیطی آرام در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی باشد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: علاوه بر آن اشتغال خانگی دارای مزیت‌های مختلفی به منظور ارتقای درآمد خانوار است تا زنان در محیط خانه از فرصت‌های موجود بیشترین بهره را ببرند و بهترین فرصت در راستای رسیدن به اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی فراهم شود.

آیت‌اللهی تصریح کرد: مسئولین باید مدنظر داشته باشند ایجاد چتر حمایتی و توانمندسازی زنان نیازمند، فقرزدایی از اقشار متوسط و کم درآمد دهک‌های پایین درآمدی از طریق سازماندهی و تسهیل دسترسی مطلوب آنها به منابع و امکانات و حضور مقتدرانه در سرمایه‌گذاری و عرصه‌های تحقق اقتصاد ملی لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توسعه مشاغل خرد بستر مناسبی برای اشتغال‌ زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات